Olaszországban majdnem ezer ember halt meg egy nap alatt a vírustól
Már 9134 ember halálát okozta Olaszországban a koronavírus.
Már 9134 ember halálát okozta Olaszországban a koronavírus.
A boltok eddigi, délután 3-ig korlátozott nyitva tartását vagy a tömegközlekedési járatok ritkítását egyaránt kontraproduktívnak tartja a bécsi DWH kutatócsoport, mely az osztrák kormánynak is tanácsot ad a statisztikusai és matematikusai által felállított modellek alapján. A HVG kérésére a magyar adatokat is átnézték.
Bár a plázák nyitva tarthatnak a gyógyszertárak és az élelmiszerboltok miatt, sok üzlet bezár a holnaptól életbe lépő kijárási korlátozás miatt.
Összesen 69-en vannak hatósági házi karanténban a kerületben, közülük 8-an egészen biztosan koronavírusosak.
Elisha Nochomovitz a 7 méteres balkonon teljesítette a távot. Dél-Afrikában követik a példáját.
Az elmúlt 24 órában elhunytak között egy 29 éves beteg is volt.
A harmadik olyan bizonyított esetet regisztrálták Belgiumban, hogy embertől kapja el egy állat a vírust. Arra még nem volt példa, hogy háziállat fertőzzön meg embert.
A kijárási korlátozás nem azonos a kijárási tilalommal, de néhány dologra így is fontos odafigyelni a következő két hétben. A szakértő szerint a most bevezetett intézkedések lényege, hogy a közösségi távolságtartást (social distancing) foglalta keretek közé, miközben csak kevés valódi tiltást tartalmaz. Végigvettük a pénteken kihirdetett kormányrendeletből következő kérdéseket.
Ha kiderülne, kik váltak immunissá, akkor azok számára újra indulhatna az élet – így okoskodnak a németek.
Nem haditerv van itt, hanem menekülés előre a néphangulat elől. Mi akartuk az iskolabezárást, és a kijárási korlátozást is.
Súlyosan érinti az új koronavírus járványa Kelet-Európát és a Nyugat-Balkánt is. A fertőzöttek száma egyre nő, újabb és újabb korlátozások válnak szükségessé, a védőfelszerelések beszerzése pedig komoly gondokat okoz.
Argentína bejelentette határainak lezárását, Brazíliában már 77 halálos áldozata van a koronavírusnak. Nicaraguában eddig két fertőzöttről tudtak, egyikük belehalt a betegségbe.
Üresek az amúgy zsúfolt parkolók, alig közlekednek autók az utakon, és gyalogosokkal is csak elvétve találkozni.
Szilágyi Mónika a járvány egyik olaszországi gócpontjából küldte el cikkét a HVG-nek. Elmeséli, hogy Milánóban már nem sokuknak van kedve esténként tapsolni és balkonkoncertet adni az egészségügyi dolgozók támogatásaként. Az emberekből ugyanis mostanára eltűnt az a kezdeti meggyőződés, hogy a helyzet hamar megoldódik.
A bankokban bonyolított személyes ügyintézés a kijárási korlátozásról szóló kormányrendelet szerint is megfelelő indoknak számít a lakhely elhagyására.
Nem szűnik meg a tartozás, csak haladékot kapnak az érintettek.
Egyre több, Afrikában tartózkodó európai számol be arról, hogy a kontinens országaiban növekvő ellenszenv övezi az európaiakat, akik a helyi vádak szerint tömegesen fertőzik meg a környezetükben lévőket. Fizikai támadások is történtek már. Korábban az olasz Matteo Salvini azt követelte, hogy golyóálló határzárral csukják be Európát az általa vírusterjesztéssel vádolt afrikaiak előtt.
A hvg.hu-hoz eljutott belső levelezés szerint a gyerekesek sem kaphatnak felmentést a bejárás alól, miközben az iskolába sem vihetik el őket.
Minden évben az angliai Goodwoodban, egy lord kastélyának parkjában tartják az egyik legstílusosabb autós összejövetelt. Sajnos, idén ez is elmarad.