Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

#kozlekedes

MTI Közlekedés

Már nincs elzárt település Borsodban

Megállás nélkül dolgoztak a Bükkben az utak felszabadításán, Borsod megye hivatásos tűzoltóit húsz esetben riasztották, tizenkilencszer kidőlt fákhoz. Áram minden megyei településen van, elzárt település pedig már egy sincs.

hvg.hu Közlekedés

Még mindig bajok vannak a tömegközlekedéssel is Budán

Az ónos eső nehezíti a közlekedést a főváros hegyvidéki szakaszain (a Budakeszi, Normafa, Nagykovácsi felé vezető utakon), illetve a külső kerületekben, továbbá a 3-as úton. A legtöbb gondot az út menti fákra fagyott csapadék és az emiatt letört ágak, kidőlt fák, továbbá a felsővezetékre fagyott ónos eső okozza.

MTI Közlekedés

Sűrű köd, ónos eső: vigyázzon az utakon!

A közút munkagépei a gyorsforgalmi-, a fő- és a mellékutakat csütörtök este óta folyamatosan szórják. Ezzel együtt a közútkezelő arra kéri az autósokat, hogy főleg az ónos esővel érintett területeken fokozott óvatossággal közlekedjenek.

hvg.hu Nagyítás

50 éves az Erzsébet híd – Nagyítás-fotógaléria

Ötven éve adták át Budapest egyik legnevezetesebb hídját, melyet a második világháború után újraépítettek, melyen egykor villamos is közlekedett, s amely ma talán a legforgalmasabb fővárosi átkelő. A Sávoly Pál által tervezett, Erzsébet királynéról elnevezett híd ma az első kerületet köti össze ötödikkel, teljes hossza pedig 378,6 méter. Elődje az akkori időkben műszaki csodának számított, 1894-ben tervezték, építési munkálatai 1903 őszén fejeződtek be, tervezésében Czekelius Aurél, Kherndl Antal, Gállik István, Beke József és Nagy Virgil vettek részt. Az első híd a németet csapatok 1945 telén lezajlott visszavonulásának esett áldozatul. Január 18-án a budai oldalon végzett robbantás után a híd összedőlt, a kár nagysága miatt végül lehetetlennek tűnt a helyreállítás, így újjáépítették. A második, kábelhídnak épített átkelő 1961 és 1964 között épült, a forgalomnak november 21-én adták át. Az elmúlt ötven évben része volt taxisblokádban, hat sávja kerékpáros-felvonulások útvonalául szolgált, de volt itt politikai nagygyűlés, tüntetés, 2002-ben pedig még el is foglalták.

MTI Gazdaság

Tasó László: a közlekedésfejlesztés a gazdaságélénkítést szolgálja

A közlekedés fejlesztése a 2014-2020-as uniós pénzügyi ciklusban a gazdaság élénkítését, a versenyképesség növelését, a foglalkoztatás bővítését szolgálja, az időszak egyik nagy nyertese pedig a vasút - nyilatkozta Tasó László, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) közlekedéspolitikáért felelős államtitkára.

MTI Autó

Reggeltől járható lett a 4-es főút Abonynál

Ismét járható 4-es főút Abonynál, ahol több mint tizenkét órás munkával szombat hajnalra számolták fel egy péntek délutáni baleset forgalmat akadályozó következményeit - közölte a katasztrófavédelem.

MTI Itthon

Gyalogost gázolt a vonat Győrben

Újra járnak a vonatok a Pápa-Győr vasútvonalon a Mávinform tájékoztatása szerint , ahol korábban azért szünetelt a közlekedés, mert hajnalban gyalogost gázolt egy vonat Győr külső részén; a menetrend szerinti forgalom a reggeli órákra állhat helyre.

hvg.hu Közlekedés

Magyar-finn meccs: Így érdemes az arénához utazni

A BKK szerint autó helyett a 3-as metróval érdemes elmenni péntek este a Groupama Arénához, ahol este magyar és a finn válogatott mérkőzik meg egymással. A meccs után sűrűbben jár majd a metró, az 1-es villamospótló busz és a 103-as busz.

1
206 207 208 209 210
329
Van egy része a magyar gazdaságnak, ami tényleg jól kezdte 2025-öt: a turizmus

Van egy része a magyar gazdaságnak, ami tényleg jól kezdte 2025-öt: a turizmus

Orosz és amerikai diplomaták tárgyaltak Isztambulban a légi közlekedés helyreállításáról

Orosz és amerikai diplomaták tárgyaltak Isztambulban a légi közlekedés helyreállításáról

Szolgálatba állnak az első Tesla Cybertruck rendőrautók

Szolgálatba állnak az első Tesla Cybertruck rendőrautók

Csúcson van a Ferrari-részvények ára, jókora csomagot adott el az Agnelli-család

Csúcson van a Ferrari-részvények ára, jókora csomagot adott el az Agnelli-család

„Vasárnapi hőstette után újból meghatározó volt” – az egekbe magasztalja a rangadó legjobbjának választott Szoboszlai Dominiket a nemzetközi sajtó

„Vasárnapi hőstette után újból meghatározó volt” – az egekbe magasztalja a rangadó legjobbjának választott Szoboszlai Dominiket a nemzetközi sajtó

Gyorsítósávban: változik a KRESZ – változnak a baleseti statisztikák is?

Gyorsítósávban: változik a KRESZ – változnak a baleseti statisztikák is?

„Ha egy tanár jót akar a gyerekeknek és  magának, akkor csalni fog” – mit kezdenek a pedagógusok az osztályzott kompetenciamérésekkel?

„Ha egy tanár jót akar a gyerekeknek és magának, akkor csalni fog” – mit kezdenek a pedagógusok az osztályzott kompetenciamérésekkel?

Kormányinfó: ennyibe kerül az anyák adómentessége, ekkor jöhetnek a hatósági árak, így módosul az Alaptörvény

Kormányinfó: ennyibe kerül az anyák adómentessége, ekkor jöhetnek a hatósági árak, így módosul az Alaptörvény

„Bevallom, nem is merek emberek közé menni” – megszólalt az Amerikában lebukott magyar sorozatgyilkos édesanyja

„Bevallom, nem is merek emberek közé menni” – megszólalt az Amerikában lebukott magyar sorozatgyilkos édesanyja

A címlapról ajánljuk