Hiába helyettesítik a veszélyes vegyi anyagot, annak a hatásait is vizsgálni kellene
Felhagytak a gyártók a BPA használatával, kutatók szerint a helyettesítő vegyi anyagok is ugyanolyan veszélyesek lehetnek az emberi szervezetre.
Felhagytak a gyártók a BPA használatával, kutatók szerint a helyettesítő vegyi anyagok is ugyanolyan veszélyesek lehetnek az emberi szervezetre.
Sok helyen a tengeri hulladék legnagyobb százalékát hungarocell teszi ki, amit a halászat és az akvakultúrás gazdálkodás során is használnak.
A koronavírus-járvány rövid távú hatása, hogy sosem látott arányban csökkent a világ CO2-kibocsátása. Amint a pandémia után az élet visszatér a normális kerékvágásba, a környezetszennyezés ismét lendületet vesz, ám a válság olyan változásokat is elindított, amelyek hosszabb távon is fenntarthatóbbá tehetik a társadalmunkat.
Az olaszországi Sienai Egyetem kutatói szerint a mikroműanyag-szennyezés már az emberi világtól távol eső antarktiszi táplálékláncba is mélyen beszűrődött.
A vízben eltöltött több mint két évtized után is vadonatújnak hat egy műanyag túrósdoboz és egy műanyag szemeteszacskó, amelyet német kutatók találtak 4000 méter mélyen a Csendes-óceánban.
Csak az elviteles dobozok forgalma a duplájára nőtt az elmúlt hónapokban.
Dizájntermékek és házilagos megoldások is pótolhatják az egyszer használatos műanyag holmikat, amelyeknek jövőre el kell tűnniük.
Egyelőre nem ismert okok miatt a kormány visszavonta az egyszer használatos műanyagok magyarországi betiltásáról szóló javaslatát. Pedig a szigorítás fontos lenne, erre több érvük is van a környezetvédőknek.
A Greenpeace Magyarország szerint a kormány negyedmillió embert hagyott cserben azzal, hogy visszavonta saját, az egyszer használatos műanyagok tilalmáról szóló törvényjavaslatát. A környezetvédelmi szervezet a Karmelita kolostor falára vetített szavakkal üzent a döntéshozóknak.
Az erről szóló törvényjavaslatot – ahelyett, hogy az Országgyűlés elé került volna – Semjén Zsolt a kormány nevében visszavonta.
Tökéletes példája annak, mit tesz a tengerek élővilágával az emberek által eldobált szemét.
Olyan mikrobákat alkottak meg a fejlesztők, amelyek szobahőmérsékleten hetek, illetve sok esetben napok alatt bármilyen műanyag hulladékot, így polietilént, polipropilént és polisztirolt is lebontanak.
Az eredetileg a komposztban található baktérium segítségével néhány óra alatt új palackokat lehet készíteni.