Koronavírus-járvány: heteken belül jönnek a mobilos megfigyelő appok Európában
Európa több országa is olyan alkalmazás kifejlesztésén dolgozik, amellyel nyomon lehet követni a koronavírus-járvány terjedését.
Európa több országa is olyan alkalmazás kifejlesztésén dolgozik, amellyel nyomon lehet követni a koronavírus-járvány terjedését.
Hallgatva az idők szavára, az egyik legismertebb kínai luxustelefon-gyártó már 5G-s készülékekre veszi fel az előrendelést. Sokféle változatban kínálja a telefont, azonban – nem meglepően – egyik sem olcsó.
A mobilgyártóknál általában késni szokás egy telefon bemutatójával, a OnePlus azonban csúszás helyett a szokásosnál egy hónappal hamarabb leplezte le az új csúcsmobilját, a OnePlus 8 Prót, és annak kistestvérét, a OnePlus 8-at.
A normál okosfogkefe olyan múlt évtizedbe való, 2020-ban már a mesterséges intelligenciás fogkefe számít menőnek. De vajon megéri azt a tetemes összeget, amit elkérnek érte? Körbejártuk a témát.
Megmondja, milyen lesz holnap az időjárás, szóbeli kérésre lejátssza kedvenc zenéinket vagy felkapcsolja a lámpát ez a bárhova elvihető, de mostanság leginkább csak a kertbe való szórakoztató-doboz
A kínai TCL eredetileg februárban, Barcelonában akarta bemutatni az első három saját mobilját, végül azonban a koronavírus-járvány miatt lefújta az eseményt. Most azonban színre lépett a mobilok terén új gyártó.
Senkit se tévesszen meg a PDA-szerű megjelenés: az alábbi eszköz valójában egy modern, 5G-s okostelefon, amelynek még fizikai billentyűzete is van.
A Huawei legfrissebb csúcsmobilja szemrevaló külsőt kapott, gyönyörű a kijelzője és egészen kiváló a kamerája. Az egyetlen kérdés az, hogy mennyire élhető a gyakorlatban ez a hardveres mennyország úgy, hogy szoftveres fronton mellőzni kényszerül az ember a korábban megszokott androidos környezet nagyobb részét.
A Samsung egyik új klímájához készített reklámvideót, amelyben egy eddig nem látott telefon is felbukkant. Ha ez egy jövendőbeli új mobil, akkor azért érdekes, ha nem az, akkor pedig azért.
A kínai gyártó három új felsőkategóriás telefonnal rukkolt elő, melyek általános hardverben és kamerában nagyon erősek, azonban van egy igen komoly, minden vásárlót érintő hiányosságuk: hiányzik róluk a Google rendszere, a Facebook körülményesen, a Spotify pedig még úgy sem érhető el.
Korábban azonnal sorolhattuk a legnagyobb okostelefon-gyártókat: Samsung, Apple, Huawei. Azonban a kínai cég kénytelen volt lemondani a dobogó harmadik fokáról.
Ha néhány dologra odafigyelünk, vírusmentes lehet az autónk, és még az utasterében sem teszünk kárt.
Mivel a Samsung Galaxy S20 Ultra kijelzője esetében többféle beállítást is használhatunk, az Android Authority arra volt kíváncsi, melyiknél mennyi időre elég a készülék teljesen feltöltött akkumulátora.
Az unió döntéshozói az okoseszközökre is kiterjesztenék azt a szabályozást, amellyel tartósabb, könnyebben javítható készülékek forgalmazására szeretnék rávenni a gyártókat.
Néhány újságíró már kézbe vehette a Huawei heteken belül érkező új csúcstelefonját, de úgy, hogy eközben semmit nem láthattak a P40-ből. Néhány fontos részlet viszont így is kiderült róla.
A Xiaomi telefonjának kamerája igen magasra helyezte a lécet, ráadásul ezért a felsőkategóriás mobilért fele annyi pénzt kérnek el, mint a nagy riválisok a csúcskészülékeiért. Teszten a Mi Note 10 és a Redmi Note 8T.