szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Világszerte 67,5 milliárd dollárba kerül a világnak az, hogy az emberek tunyák – derül ki egy csütörtökön közzétett tanulmányból.

A The Lancet című, brit orvosi szaklapban közzétett tanulmány szerint a mozgás hiánya 53,8 milliárd dollárral növeli az egészségügyi kiadásokat, és 13,7 milliárd dollárral csökkenti a termelékenységet.

A kutatók figyelmeztetnek, hogy a tunyaság valós költsége ennél sokkal nagyobb is lehet, mert a tanulmány csak a mozgás hiánya miatt kialakuló legfontosabb betegségekre, a szív- és érrendszeri problémákra, a stroke-ra, a cukorbetegségre, a mell- és a vastagbélrákra terjed ki. A tunyaság a tanulmány szerint évente ötmillió ember halálát okozza. A mozgás hiánya miatti pluszköltségek pedig leginkább a fejlett országokban csapódnak le.

A lap egy másik tanulmányt is közölt, mely szerint napi egy óra mozgással megakadályozható lenne minden kór, amely abból fakad, hogy valaki legalább nyolc órát ülő helyzetben tölt naponta; gyaloglás vagy biciklizés is megteszi.

A tanulmány 142 országra, a világ lakosságának 93 százalékára terjed ki. Publikálását tudatosan a riói olimpiai játékokra időzítették. Az olimpiához kapcsolódóan az orvosi szaklap további tanulmányokat tesz majd közzé a világ lakosságának fizikai aktivitásáról.

Minél többet tud a testéről, annál tovább él

Gary Wolf és Kevin Kelly, a Wired szerkesztői a legújabb emberi mérőszerkezeteket kutatva alapították meg a Quantified Self Labset San Fransiscóban, hogy így segítsék a magukat folyamatosan naplózó embereket és azokat, akik számukra megfelelő technikákat és appokat fejlesztenek - ebből pedig gyorsan mozgalom is született.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!