Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A nyolcrészes dokumentumfilm-sorozat, A mi bolygónk David Attenborough narrációjával április 5-től már látható a Netflixen.
A világ legnagyobb természetvédelmi szervezetével, a WWF-fel együttműködésben készült el az új David Attenborough-sorozat, A mi bolygónk. Ehhez a sorozathoz is – csak úgy, mint a legutóbbi, Attenborough-hoz köthető produkciók esetében – a 92 éves természetfilmes csupán a hangját adta, a forgatásokon már nem vett részt.
Az egyes részeket sekély és nyílt tengereken, hegyekben, sarkvidékeken, sűrű erdőkben és dzsungelekben, sivatagokban, füves pusztákon és vizes élőhelyeken forgatták. Érdekesség, hogy az utóbbi két élőhely bemutatásához Magyarországon is vettek fel jeleneteket.
A sorozat szeretné ráirányítani a figyelmet arra, hogy a természeti kincseink eddig sosem látott veszélyben vannak, pedig az emberiség létének alapját képezik. A WWF friss kutatása szerint, az emberek csupán 49 százaléka számára nyilvánvaló, hogy a biológiai sokféleség folyamatosan csökken, és csak 39 százalékuk tudja, hogy életük a természettől és annak sokszínűségétől függ. Mindezt árnyalja, hogy szintén a WWF felmérése alapján tudjuk, hogy 1970 és 2014 között, tehát kevesebb, mint egy emberélet alatt a gerinces fajok populációi 60 százalékkal csökkentek.
Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.