Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A szingapúri gasztrogálán tegnap tették közzé a világ legjobb 50 éttermének rangsorát. Nem is kell olyan messzire utaznunk a legeslegjobbért. A lista élére először került franciaországi étterem – argentin séffel.
A The World’s 50 Best Restaurants új szabályai szerint az idei évtől csak egyszer kerülhet a mértékadó ranking élére a világ legjobbjaként egy étterem. A címet eddig elnyert éttermek pedig az úgynevezett örökranglista dicsőségcsarnokába kerülnek (Best of the Best: Hall of Fame). Így 2019-ben nem állhatott elő az a helyzet, ami egyébként többször előfordult, hogy az előző évi legjobb (2018-ban Massimo Bottura étterme, a modenai Osteria Francescana) ismét győztes lehessen.
Több mint 1 000 szakács, étteremtulajdonos, ételkritikus és vendéglátóipari szakember döntése alapján 2019-ben a francia Riviérán található Mirazur (Menton) étterem lett a világ legjobbja az angol Restaurant Magazine toplistáján. A Földközi-tengerre panorámás kilátással rendelkező vendéglátóhely idilli, pálmafákkal szegélyezett öbölben található.
A három Michelin-csillagos étterem konyháját argentin séf, Mauro Colagreco vezényli. Colagreco progresszív európai gasztronómiát képviselő fogásaiban a Côte d’Azur ízvilágát ötvözi szülőföldje kulináris hagyományaival.
Az ételekhez felhasznált alapanyagok nagy része saját háztáji gazdaságából, fűszerkertjéből és a közeli Ventimiglia piacáról kerül ki.
A ranglistán az első 10 legjobb étteremből három spanyol, kettő-kettő francia, dán, perui és van köztük egy bangkoki:
1. Mirazur (Menton, Franciaország), séf: Mauro Colagreco
2. Noma (Koppenhága, Dánia), séf: Rene Redzepi
3. Asador Etxebarri (Atxondo, Spanyolország), séf: Victor Arguinzoniz
4. Gaggan (Bangkok, Thaiföld)
5.Geranium (Koppenhága, Dánia)
6. Central (Lima, Peru)
7. Mugaritz (San Sebastian, Spanyolország)
8. Arpège (Párizs, Franciaország)
9. Disfrutar (Barcelona, Spanyolország)
10. Maido (Lima, Peru)
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.