szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A fotók tanúsága szerint nagy örömmel nyújtogatja a nyelvét.

Nálunk található az ország legnagyobb állatkerti mosómedve állománya, így nem meglepő, hogy idén újra mosómedvével gyarapodott 170 fajból álló gyűjteményünk.
A 65 napos vemhesség után Simon július elsején született mindössze 63 grammos súllyal, és bár nevelését állatgondozóinknak kellett átvállalniuk, az újszülött jó egészségnek és étvágynak örvend, így szépen cseperedik és már fél kilogrammot nyom. A vakon születő mosómacival szinte ugyanúgy kell bánni, mint egy csecsemővel: mosdatni, ápolni, és etetni is kell. Táplálékként egyelőre macska tejpótló tápszert kap, mellyel a gondozóink két óránként etetik.
A mosómedvefélék 18 fajból álló családjába tartozó mosómedve (Procyon lotor) nevét arról kapta, hogy valóban meg szokta mosni táplálékát. A jellegzetes külsejű, fekete-fehér csíkos farkú és fekete „álarcot” viselő állat eredetileg az amerikai kontinens víz közeli helyein őshonos, de az 1930-as évektől Európában, főleg Németországban elszaporodott. Ahol emberek élnek, ott könnyen megtelepszik, hiszen rendkívül jól tudnak alkalmazkodni. Magyarországon invazív faj, de természetes környezetben jelenléte csekély. 2010 óta tilos hobbiállatként tartani.
Eredeti élőhelyén különösen a túlvadászat veszélyezteti, valamint a közúti balesetek gyakori áldozata, így szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) kihalással fenyegetett fajok vörös listáján.

Mosómedve született a Debreceni Állat- és Növénykertben még július 1-jén, a sajtónak azonban csak most mutatták be az apró állatot.

MTI/Czeglédi Zsolt

Simon 65 napos vemhesség után mindössze 63 grammos súllyal született, és bár nevelését az állatgondozóknak kellett átvállalniuk, az újszülött jó egészségnek és étvágynak örvend, szépen cseperedik, és már fél kilogrammot nyom.

A vakon születő mosómacival szinte ugyanúgy kell bánni, mint egy csecsemővel: mosdatni, ápolni, és etetni is kell

- írja az állatkert honlapja. Táplálékként egyelőre macska tejpótló tápszert kap, amellyel a gondozók kétóránként etetik.

MTI / Czeglédi Zsolt

A mosómedvefélék 18 fajból álló családjába tartozó mosómedve (Procyon lotor) nevét arról kapta, hogy valóban meg szokta mosni táplálékát. A jellegzetes külsejű, fekete-fehér csíkos farkú és fekete „álarcot” viselő állat eredetileg az amerikai kontinens víz közeli helyein őshonos, de az 1930-as évektől Európában, főleg Németországban elszaporodott. Ahol emberek élnek, ott könnyen megtelepszik, hiszen rendkívül jól tudnak alkalmazkodni. Magyarországon invazív faj, de természetes környezetben jelenléte csekély. 2010 óta tilos hobbiállatként tartani - emlékeztet az állatkert.

 

MTI / Czeglédi Zsolt

Eredeti élőhelyén különösen a túlvadászat veszélyezteti, valamint a közúti balesetek gyakori áldozata, így szerepel a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) kihalással fenyegetett fajok vörös listáján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!