Rajk László temetésére korábban, szűk körben került sor, ezért a család október 6-án, holnap, temetőnyitástól zárásig várja mindazokat, „akiknek fontos, ahogyan élt, amit alkotott, és amiért küzdött: a szabadság, az emberi jogok, a szolidaritás, a kultúra sokszínűsége, az önkényuralommal szembeni ellenállás, a harmadik Magyar Köztársaság és szeretett városa, Budapest". A sírnál - a Batthyány-mauzóleum közelében, a 10. parcellában, egy platánfa alatt – Rajk Judit délután 2-kor helyezi el a saját emlékét.
Az időpont megválasztása szimbolikus jelentőségű: október 6-a Rajk László számára fontos történelmi nap volt. Édesapját, a Rákosi-korszak leghíresebb koncepciós perében halálra ítélt, majd kivégzett egykori belügyminisztert a rehabilitációja után, 1956-ban ezen a napon temették újra Nagy Imre és további mintegy kétszázezer megemlékező jelenlétében.
Rajk László temetésére korábban, szűk körben került sor, ezért a család október 6-án, holnap, temetőnyitástól zárásig várja mindazokat, „akiknek fontos, ahogyan élt, amit alkotott, és amiért küzdött: a szabadság, az emberi jogok, a szolidaritás, a kultúra sokszínűsége, az önkényuralommal szembeni ellenállás, a harmadik Magyar Köztársaság és szeretett városa, Budapest".
A sírnál - a Batthyány-mauzóleum közelében, a 10. parcellában, egy platánfa alatt – Rajk Judit délután 2-kor helyezi el a saját emlékét. Az időpont megválasztása szimbolikus jelentőségű: október 6-a Rajk László számára fontos történelmi nap volt. Édesapját, a Rákosi-korszak leghíresebb koncepciós perében halálra ítélt, majd kivégzett egykori belügyminisztert a rehabilitációja után, 1956-ban ezen a napon temették újra Nagy Imre és további mintegy kétszázezer megemlékező jelenlétében.