Négyszázan voltak egy illegális focimeccsen Strasbourgban

A rendőrök oszlatták fel a mérkőzést.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Négyszázan voltak egy illegális focimeccsen Strasbourgban

Koronavírus-járvány

Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.

A Franciaországban jelenleg érvényben lévő szigorú szabályokat megsértve több százan voltak egy amatőr labdarúgó-mérkőzésen vasárnap délután Strasbourgban.

Franciaországban a L'Équipe sportnapilap internetes oldala - több portálhoz hasonlóan - beszámolt arról, hogy közel 400 ember látogatott ki a Neuhof és a Hautepierre rivális kerületek közötti találkozóra.

A meccset pénteken a Facebookon hirdették meg, és a Poteries-negyedben lévő Paco-Mateo sportpályán a csapatokon kívül több százan jelentek meg.

Az országban jelenleg a tíz főnél nagyobb csoportok találkozása nyilvános helyen már önmagában tiltott, független bármilyen eseménytől.

A rendőrség későn értesült a meccsről, majd a helyszínre érve szétoszlatta a tömeget, amelyből viszont senkit nem büntettek meg.

A mérkőzésről készített képeket és videót látva - amelyen jól látszik, hogy a nézők szűk helyen csoportosultak, majd bajnoki fiesztát idézve a pályára is szaladtak - az interneten több ezren fejezték ki felháborodásukat. Virológus szakértők közben figyelmeztettek, hogy az ilyen jellegű, felelőtlen magatartás valóságos vírusbombát jelent.

A város képviseletében Serge Oehler sportért felelős tisztviselő kijelentette: nagyon szigorúan fogják kivizsgálni az esetet, a környéken felszerelt kamerák segítségével pedig igyekeznek beazonosítani a szervezőket, akik komoly büntetésre számíthatnak.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.