szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Volt honnan visszakapaszkodniuk.

A Cambridge Egyetem kutatói hasonlították össze a britek járvány előtti és karantén utáni boldogságérzetét. Abban talán nincs semmi meglepő, hogy az emberek az első brit koronavírusos haláleset után meglehetősen boldogtalannak érezték magukat: az adatok szerint 51 százalékról 25 százalékra esett vissza azoknak a száma, akik boldognak mondták magukat, amikor március 23-án bevezették a kijárási korlátozásokat.

Ezek feloldásakor, május végén azonban ez a szám ismét 47 százalék lett.

Érdekes az is, hogy az emberek elégedettsége fordított arányban állt az anyagi helyzetükkel. A gazdagabbak elégedetlenebbek lettek az életükkel, míg a hátrányosabb helyzetű csoportoknál ez pont fordítva történt.

Ahogy a kutatást végző intézet vezetője fogalmazott: nem a karantén, hanem a járvány rontott az emberek jólétén. Dr. Roberto Foa szerint a mentális egészség miatti aggályokat hozzák fel általában a lezárások és a karantén ellen, de valójában – a munkahelyi és bevételi támogatások mellett – ez a leghatékonyabb kormányzati intézkedés járvány esetén, amely biztosíthatja a pszichológiai jólétet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!