Egy intenzíves ápoló is az év 100 legbefolyásosabb embereinek egyike lett

Kijött a Time magazin szokásos évi listája a világ 100 legbefolyásosabb emberéről.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy intenzíves ápoló is az év 100 legbefolyásosabb embereinek egyike lett

Az amerikai Time magazin mindig öt csoportban listázza az adott év legnagyobb hatással bíró személyiségeit: az úttörők, a titánok, a művészek, a vezetők és az ikonok kategóriáiban.

Az ikonok között találjuk Amy O’Sullivan intenzíves ápolót, aki 18 éve dolgozik a brooklyni Wyckoff kórházban. Ő kezelte az első koronavírusos beteget, akit a kórházba bevittek, sajnos ez a páciens nem élte túl a betegséget, ő volt az első koronavírusos, aki meghalt New Yorkban. Maga O'Sullivan is megfertőződött és lélegeztetőgépre került. Miután leszedték a gépről, kevesebb mint két hétre hazament lábadozni, majd visszatért dolgozni.

Az ápolót azért választották a 100 legbefolyásosabb ember közé, mert általa az összes, egészségügyben dolgozó alkalmazott, orvosok, ápolók, takarítók előtt akart tisztelegni a magazin.

Amy O'Sullivan
BRYAN R. SMITH / AFP

Az év titánjai között találjuk Lewis Hamiltont is, akiből George Floyd halála és a rasszizmus elleni tüntetések kihozták a polgárjogi harcost az év közepén. Hamilton hosszú évtizedek után törte meg a csendet, és adott hangot annak, hogy probléma, hogy a Forma–1-ben szinte egyáltalán nincsenek a fehéreken kívül más bőrszínű emberek. Sem a versenyzők, sem a csapatirányítók között. Antirasszista megnyilatkozásaival rákényszerítette a Forma–1-et, hogy foglalkozzon a problémával (erről bővebben ebben a cikkünkben olvashat).

A Time 100-as listáján szerepelnek még többek között a Floyd halála után országos demonstrációkat, sőt a világ több pontján szimpátiatüntetés-hullámot generáló Black Lives Matter mozgalom alapítói is, ahogy viszont a helyzetet igen rosszul kezelő Donald Trump is helyet kapott a legbefolyásosabb vezetők között. Ugyanebben a kategóriában találjuk Anthony Faucit, az amerikai Nemzeti Allergia és Fertőző Betegségek Intézetének vezetőjét, immunológusát, Hszi Csin-ping kínai, valamint Jair Bolsonaro brazil elnököt és Joe Bident, a demokraták elnökjelöltjét is.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?