szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Valter Attila csapattársa csak azután beszélt erről, hogy a mezőny elhagyta Magyarországot.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Dagad a botrány az LMBTQ-embereket támadó módosító törvény miatt: a pedofília-ellenes jogszabály összemossa a nemi identitást a pedofíliával. Korlátozza a nemváltoztatás vagy homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését, továbbá tilos ilyen reklámokat elérhetővé tenni a 18 év alattiaknak.
Friss cikkek a témában

Jacopo Guarnieri, a Groupama-FDJ kerékpárosa szolidaritást vállalt a transznemű emberekkel a múlt szerda esti, verseny előtti bemutatón, amikor a Hősök terén a transzbüszkeség zászlajával a csuklóján jelent meg – írja a Cycling News.

Guarnieri minderről csak azután beszélt, hogy a mezőny elhagyta Magyarországot, és megérkezett Olaszországba. "Ez egy csendes, de nem néma üzenet volt" – mondta Guarnieri az újságíróknak. Guarnieri hozzátette, sokakhoz hasonlóan komoly aggodalmai voltak a Giro magyar mezőnyével kapcsolatban, de hamar rájött, hogy a látogatást arra is felhasználhatja, hogy nemzetközi szinten is felhívja a figyelmet az ország transzfób törvényeire, továbbá kifejezheti a szolidaritását a transznemű közösség felé.

A lap szerint a versenyző kezdetben azt tervezte, hogy szivárványos csuklóvédőt visel majd Budapesten, de miután beszélt egy barátjával, a transznemű zászló világoskék, rózsaszín és fehér színeit választotta. "Már régóta foglalkoztatott az ügy, hiszen, mint ismert, a törvényt 2021 közepén fogadták el Magyarországon. Decemberben már beszéltem erről (a magyar csapattársammal) Valter Attilával, megkérdeztem tőle, milyenek most az érzések az országban satöbbi. Szóval már régóta ez járt a fejemben" – magyarázta.

A versenyző nem tudta, pontosan hogyan fejezze ki a támogatását, de amikor meglátta a csuklóvédőt, úgy döntött, hogy ezt viseli majd a színpadi bemutató során. Garnieri csapata, a Groupama-FDJ azonban ezt kockázatosnak vélte, ezért úgy döntött, a Giro riporterei csak azután kérdezhetik a versenyzőt a tiltakozásáról, hogy a verseny elhagyta Magyarországot.

"Gondoltam, talán valakit felbosszanthat, de inkább a nyilvánosságra gondoltam, mint a politikusokra. Arra gondoltam, talán valaki megpróbál megütni az időmérőn. Aztán úgy voltam vele, "oké, egy ütést kibírok, szóval rendben, miért ne. Végül is, ez Európa, úgyhogy próbáljuk meg. Bíztam benne, hogy kockázat nélkül át tudom adni az üzenetet."

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!