Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Tavaly szeptemberben a svájciak nagy többsége támogatta a melegházasság legalizálását.
Július első napján házasodhattak össze először törvényesen azonos nemű párok Svájcban – írta a BFMTV. A történelmi ceremóniát Genfben tartották, ahol két nő, Aline és Laure mondta ki a boldogító igent 21 együtt töltött év után. A párt Marie Barbey-Chappuis, a város polgármestere adta össze, majd az esketés után a nap jelentőségéről beszélt:
Szabadnak lenni és szabadon szeretni
– ez az esemény fő üzenete a polgármester szerint, aki maga is meghatódott, és úgy gondolja, nagyon is időszerű volt az egyenlő házasság bevezetése.
Svájcban 2021 szeptemberében tartottak népszavazást az azonos neműek házasságáról, amit a választók 64,1százaléka támogatott. Előtte bejegyzett élettársi kapcsolatban élhettek melegpárok, de ez lényegesen korlátozta többek között az örökbefogadáshoz való jogukat.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.