szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Magyarországon élő olasz étteremtulajdonos a vendéglátóipar jelenlegi helyzetéről, a válság idején a túlélési stratégiájáról és az új olasz miniszterelnökről, Giorgia Meloniról is elmondta a véleményét.

Aki teheti, ne az étterembe járásról, hanem a külföldre utazásról mondjon le, ilyen módon segítve a magas alapanyagárak és a magas energiaárak miatt bajba jutott magyarországi éttermeket is – véli a Mandinernek adott interjújában Gianni Annoni olasz származású, Magyarországon élő étteremtulajdonos. Azt mondja, az ő vendéglátóhelyén egyelőre folyamatosak az asztalfoglalások, és a külföldiek továbbra is nagy számban érkeznek, mert a turisták számára most igen előnyös a forintárfolyam.

Ha a válság következtében Gianninál is „beütne a krach", akkor sem zárná be ideiglenesen az éttermét, inkább csak a négy legforgalmasabb napon tartanának nyitva. Hozzáteszi: azt elképzelhetőnek tartja, hogy át fogják nézni az étlapot, és ha „egy étel árszempontból átlépi a tűrési küszöböt", azt ki fogják húzni a menüből. A hosszú főzési időt igénylő ételekről is készek átmenetileg lemondani, így a jus-ról (pecsenyeléről), amelynek az elkészítése három napot igényel.

Az interjú egy pontján politikai témákra terelődik a szó, így a magát jobboldalinak valló Gianni megfogalmazza a magyar kormányéval egybecsengő véleményét. „Magyarországon teljesen más gondolkodás uralkodik, mint Európa nyugati részén, ahol bár azt hangoztatják, hogy mindenki véleményét el kell fogadni, ez valójában csak akkor valósul meg, ha a vezetőkével egyező álláspontot képvisel a nép. Most Olaszország is megérkezett abba a csapatba, ahol Magyarország játszik" – jelenti ki az olaszországi jobboldal politikai győzelméről.

A nemrég megválasztott olasz miniszterelnökről, Giorgia Meloniról azt mondja, hogy általa egyértelműen jobb kezekbe került a kormányzás, mint az utóbbi időben bármikor. „Giorgia Meloni személyében egy olyan nő lett a miniszterelnök, aki végig következetesen vállalta a véleményét, senkinek nem akart megfelelni a programjával". Felkészültnek, maximalistának, lényeglátónak tartja a politikust, aki „képes tükörbe nézni, és a népe elé tud állni".

A humanitárius válságra kitérve elmondja, hogy szerinte az Európába érkező menekültek rosszabb körülmények között élnek itt, mint a hazájukban. „A házam mindenki előtt nyitva áll, ettől még jobboldalinak vallom magam. Az identitásom része a hit, sőt az életem vezérelve. A hitemből fakadnak a további értékek, mint például a család, amelyben legfontosabb a szeretet, de kérem, ne legyen már probléma, hogy nekem mindez fontos!" – szögezi le.

Végül az uniós válságkezelést, a szankcióspolitikát is érinti a beszélgetés, itt is a kormányoldal retorikáját hangoztatja, miszerint Európa bábu lett a világhatalmi játszmában, ahol az Egyesült Államok érdekei érvényesülnek. Szerinte Amerika szándékosan destabilizálta Európát, ennek egyik eredménye lett, hogy „a Nyugat a NATO terjeszkedésével szembesítette Oroszországot, amit az oroszok fenyegetésként érzékeltek".

 

Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!