Hatalmas üzletet nyer és hatalmas kockázatot vállal a 4iG a magyar hadiipari privatizációval
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Az összeg, amit el sem tudunk képzelni. De még a tizedét sem.
Pár óráig a francia Bernard Arnault, a Louis Vuitton anyavállalata, az LVMH divatcég vezetője volt a világ leggazdagabb embere a Forbes összesítése szerint. Arnault arra a pár órára Elon Muskot utasította maga mögé.
A szerda reggeli helyzet szerint a 73 éves francia üzletember nettó vagyona 185,8 milliárd dollár volt, ami 400 millió dollárral volt ekkor több, mint Musk vagyona.
A Forbes oldalán lévő vagyonlista ötpercenként frissül, Elon Musknak pedig pár óra elég volt ennyi pénz összegyűjtésére ahhoz, hogy visszavegye első helyét a leggazdagabbak listáján. A Tesla és a SpaceX tulajdonosának 185,2 milliárd dollárnyi vagyona van – ez 500 millióval haladja meg Arnault pénzét.
A harmadik helyen az indiai energiamágnás Gautam Adani áll (134,8 milliárd dollár), a negyedik helyen van csak Jeff Bezos, 111,7 milliárddal.
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Ezúttal üres volt a csomagtartó.
Nem a „luxizás” leleplezése hozza magával a felháborodást. A nagy változásokhoz vezető lendület hosszú idő alatt halmozódott fel.
Az okok most egyértelműek.
Rendkívül értékes lehet.
A kórtermek jelentős része nem hűtött Magyarországon, a betegek elviselhetetlen melegre panaszkodnak.
Ennek töredéke az a pénz, amelyhez privatizációs bevételként jutott.
Tizenkét ügyben vizsgálja felül a Kúria a saját korábbi határozatát.