JK Rowling a szexuális bántalmazást elszenvedett nőknek nyújt segítséget

A Harry Potter írója Edinburghben alapított egy szervezetet a szexuális erőszak női áldozatainak támogatására.

  • hvg.hu hvg.hu
JK Rowling a szexuális bántalmazást elszenvedett nőknek nyújt segítséget

JK Rowling új szervezetet alapított, hogy segítsen nyújtson azoknak az edinburghi nőknek, akik az életük során bármikor nemi erőszakot vagy szexuális bántalmazást szenvedtek el – írja a BBC.

„Mivel én is szexuális erőszak túlélője vagyok, tudom, milyen fontos, hogy a túlélőknek legyen lehetősége nőközpontú és nők által biztosított ellátást kapni ebben a sérülékeny időszakban” – jelentette ki a Harry Potter-könyvek szerzője, aki szerint a Beira’s Place, amely a tél skót istennőjéről kapta a nevét, hiánypótló vállalkozás a skót fővárost is magába foglaló régióban.

A szexuális erőszak nemhez kötődő bűncselekmény a szervezetet vezető Isabelle Kerr szerint, mivel azt túlnyomó többségben férfiak követik el, és aránytalanul sok nő kénytelen elszenvedni, ezért az áldozatoknak olyan szolgáltatást kell nyújtaniuk, amely független, szükséglet vezérelte és nőközpontú, továbbá mentes az aktuális politikai irányvonalaktól.

Ez utóbbi kijelentésnek már csak azért is jelentősége lehet, mert Rowling köztudottan transzellenes álláspontot képvisel. Legutóbb egy olyan pólót viselt, amelyen a „női jogok eltiprójának” nevezte a skót miniszterelnököt, Nicola Sturgeont, hogy így tiltakozzon egy, a transz emberek névváltoztatását megkönnyítő új törvény ellen.

Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?