szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hiába lépett fel Billie Eilish vagy az Imagine Dragons, ezúttal egyik nap sem kellett teltházat hirdetni.

Sziget Fesztivál 2023
Magyarország legversenyképesebb turisztikai terméke 1993 óta van velünk, de nem látszik rajta. Az ország legnagyobb falunapja idén is hozza a kötelezőt, és még egy kicsit. Cikksorozatunkban a Sziget Fesztivál legfontosabb eseményeit követjük.
Friss cikkek a témában

Idén körülbelül 420 ezer látogatója volt a Sziget Fesztiválnak, ami nagyjából 30 ezerrel alacsonyabb szám a tavalyinál, Kádár Tamás főszervező ennek ellenére azt mondta, elégedett a látogatószámmal – idézi az MTI.

Kádár azt is megmagyarázta, szerinte minek köszönhető a csökkenés, és az árak jelentős emelését nem sorolta fel az okok között. Úgy véli: „A két kimaradt szezonban Európában hatalmas volt a várakozás a szórakozásra, így amikor 2022-ben végre újra el lehetett menni bulizni, mindenhol tömegesen indultak neki az emberek. A tavalyi Szigetre olyanok is sokan eljöttek, akik még 2019 végén vették meg a jegyüket, és aztán csaknem három évet kellett várniuk, de megtették.”

Kádár azt még nem tudta megmondani, nyereséges lett-e az idei fesztivál a Sziget Zrt.-nek, a végleges számokat még számos egyéb, többek között a vendéglátóipari forgalom is befolyásolja.

A szerda hajnalban zárult hatnapos rendezvénynek idén nem volt teltházas napja, bár a szervező elmondása szerint a péntek az Imagine Dragonsszal és a keddi zárás Bille Eilishsel közel állt hozzá.

Fülke: Lesz-e por idén, lesz-e pénzünk bulizni jövőre? - fesztiválkörkép Kádár Tamással

Elvette a magyar infláció a Sziget versenyelőnyét az árak terén, egyedül a belépőkön spórolnak az ide érkező külföldiek, de továbbra is a legnemzetközibb fesztivál kezdődik augusztusban Budapest szívében - erről beszélt Kádár Tamás, a Sziget Zrt. cégvezetője közéleti podcastunkban, ahol a Fishing on Orfűről, a Balaton Soundról, a nem megrendezett Voltról és az idei sztárfellépőkről is szó volt.

A jövő évi rendezvénnyel kapcsolatban a főszervező azt mondta, szeretnék, ha a hosszú bérlettel érkezők számaránya magasabb lenne, és valamivel több bérletet, mint napijegyet adnának el.

Azt Kádár Tamás is elismerte, átlagos magyar pénztárcával magasak voltak az árak a Sziget vendéglátóipari egységeiben, ugyanakkor szerinte bevált az a lépésük, hogy minden helyen egy-egy főételért kötelezően legfeljebb 2500 forintot kérhettek. „Más kérdés, hogy Magyarországon egy csaknem 50 százalékos élelmiszer-infláció van, amivel a szolgáltatók és a vendégek egyaránt küzdenek”.

Arról, hogy az Imagine Dragons múlt pénteki koncertje után a sokak által vártnál jóval lassabban zajlott a több tízezres tömeg kiengedése a hetven éve épült, acélszerkezetes K-hídon, sőt, az érezhetően meg is ingott, azt mondta: „A híd kérdése nem a mi hatáskörünk, hanem a fővárosé, ugyanakkor mindent el fogunk követni annak érdekében, hogy a felújítsák. Létezik egy kiengedési protokoll, amit be kell tartanunk, egy időben csak limitált létszámú embert szabad ráengedni a K-hídra.”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!