Népszerű mesemondó volt az Árpád hídi autóbalesetben meghalt nő
Mónika és Ervin Óbudán éltek, a tragikus baleset idején munkából tartottak hazafelé.
hvg.hu
Az Árpád hídi autóbaleset két vétlen áldozata, Sz. Mónika és B. Ervin egy fiatal jegyespár volt, és éppen munkából tartottak hazafelé, amikor beléjük rohant az elrabolt taxival a forgalommal szemben száguldó B. Roland. A Bors azt írja, hogy Mónika ismert mesemondó volt.
A lap információi szerint a pár egy, a magyar fiatalokért létrehozott szervezetben dolgozott a II. kerületben. Habár a cikkben nem említik, de Mónika és Ervin a Rákóczi Szövetség munkatársa volt, amelynek közösségi oldalán csütörtök délután meg is jelent egy poszt a tragédia kapcsán:
A Bors cikke szerint a Gyergyószentmiklósról származó Ervin a szervezet egyik ügyintézőjeként dolgozott, a felvidéki születésű Mónika pedig gyakran tartott felolvasásokat felnőtteknek és gyerekeknek is. Egyik ismerőse azt mondta, rendszeresen vállalt mesemondóesteket, most is több ilyenen részt vett volna.
A lap úgy tudja, hogy nemrég jegyezték el egymást, és Óbudán éltek. A baleset idején hazafelé tartottak, és szinte perceken múlott, hogy oda is érjenek.
Korábban arról írtunk, hogy B. Ervin a Schadl-ügy egyik tanúja volt, akit Schadl György biztatott arra, hogy pályázzon végrehajtónak:
B. Ervin a Suzukiban ült, információink szerint az élettársával, mindketten azonnal meghaltak. A férfit korábban Schadl György biztatta arra, hogy pályázzon végrehajtónak.
A Blikk szerint a balesetet okozó B. Roland ámokfutása nem volt előzmény nélküli. A lap munkatársai csütörtökön felkeresték a férfi balatoni büféjét, ahol a kollégái nem akartak róla nyilatkozni. Egy helyi forrásra hivatkozva viszont azt írják, hogy 14 év után azért jött haza a nyári szezonra, hogy a Balatonon üzemeltessen egy kis büfét, a közelmúltban azonban a drogproblémái és az azzal kapcsolatos viselkedése miatt több alkalmazott is távozott onnan.
A pótlásukra hirdetést is feladott, ám amikor „elindult, hogy szerezzen magának új pultoslányokat, a kocsiját összetörte. Aztán a barátja intézett neki egy bérautót, amivel felment a fővárosba”, idézi a Blikk a névtelenséget kérő forrást. Roland azt tervezhette, hogy szeptemberben visszamegy külföldre, az itthon tartózkodása alatt a büféje tetőterében kialakított lakásban húzta meg magát.
A Blikk korábban a férfi húgát is megszólaltatta, aki azt állította, hogy Roland nagyon szerette a családját, bár saját családja nem volt, csak a testvérei voltak neki. A lapnak azt a felvetését, hogy a balesetet megelőzően drog miatt állították elő a férfit, a húga nem akarta kommentálni addig, amíg a nyomozás folyamatban van.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.