Szombaton lett volna az esküvője az Árpád hídi balesetben meghalt párnak
A baleset előtt éppen a meghívókat kézbesítették a vendégeknek, onnan tartottak hazafelé, amikor letarolták az autójukat – mondta Sz. Mónika édesanyja a Blikknek.
hvg.hu
Újabb fájdalmas részlet derült ki a szerda esti Árpád hídi balesettel kapcsolatban. A Blikk megszólaltatta a tragédia egyik áldozatának, a felvidéki születésű 32 éves Sz. Mónikának az édesanyját, aki elmondta, hogy a lányának és a balesetben szintén elhunyt B. Ervinnek szombaton, azaz három nappal a tragédia után lett volna a polgári esküvője Esztergomban.
„Engem nemrég műtöttek, az orvosok pedig direkt úgy időzítették a beavatkozást, hogy a nagy napra már jobban legyek. A baleset előtt éppen a meghívókat kézbesítették a vendégeknek, onnan tartottak hazafelé, amikor letarolták az autójukat. Esküvőre készültünk, temetés lett belőle” – mondta a lapnak a lányát és a párját gyászoló nő.
Sz. Mónika mesemondóként volt ismert, és rendezvényszervezőként dolgozott, mint a Blikk írja, az az egyik minisztérium titkárságán vállalt munkát. Erdélyi származású párjával a Rákóczi Szövetség munkatársai is voltak. B. Ervin végrehajtó-helyettesként dolgozott, ahogy a HVG korábban megírta, a férfi a Schadl-ügy egyik tanúja volt, akit Schadl György biztatott arra, hogy pályázzon végrehajtónak.
B. Ervin a Suzukiban ült, információink szerint az élettársával, mindketten azonnal meghaltak. A férfit korábban Schadl György biztatta arra, hogy pályázzon végrehajtónak.
A Blikk azt írja, hogy a pár azt tervezte, hogy Erdélyben is összeházasodnak majd.
A három halálos áldozatot követelő Árpád hídi balesetről itt olvashat részletesebben:
Szerda este súlyos baleset történt a budapesti Árpád hídon, amelyben hárman meghaltak, négyen pedig megsérültek. A rendőrség sajtótájékoztatót tartott az ügyben, amelyből kiderült, hogy egy 43 éves férfi – akit kora reggel kábítószer birtoklásáért már előállítottak a III. kerületben – egy lopott taxival hajtott fel a forgalommal szemben a hídra.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.