„Robika!!! Ilyen az, mikor vállalni kell a felelősséget a szavaidért” – Majka tovább süllyesztette a Puzsér–Ábrahám-vita szintjét
A rapper a Facebookon mondott véleményt és választott oldalt abban a tettlegességig fajuló vitában, amely Puzsér Róbert kritikus és Ábrahám Róbert, a Pesti Srácok újságírója között zajlik.
hvg.hu
Ábrahám Róbert, a Pesti Srácok újságírója péntek délután évek óta húzódó, a nyilvánosságban zajló vita után megütötte Puzsér Róbertet. Az esetet Puzsér egy Ábrahámról szóló Facebook-posztja és Ábrahám viszontválasza előzte meg. A Budapesti Rendőr-főkapitányság súlyos testi sértés kísérlete miatt hallgatta ki Ábrahámot, aki bevallása szerint az incidens után maga ment a rendőrségre vallomást tenni, és vállalja a felelősséget tettéért. Bocsánatot azonban nem hajlandó kérni.
A Pesti Srácok újságírója, Ábrahám Róbert azt állítja, az ügyvédjét sem hívhatta fel és a gyereki előtt vették őrizetbe, miután összetűzésbe keveredett Puzsér Róberttel. Azt mondja: nincs miért bocsánatot kérnie, Puzsér túl messzire ment egy Facebook-poszttal.
A Facebookon az elmúlt napokban is voltak utórezgései az ügynek, hétfőn pedig Majka is hozzátette a magáét az egyre mélyebben gázoló vitához. A rapper látszólag filozófiai magaslatokról indított, amikor feltette a kérdést: „Azoknak a senkiházi patkányoknak, akiknek csak ahhoz van bátorságuk, hogy a számítógép-monitor előtt játsszák meg a nagy megmondó férfit, mindent lehet?”.
Majka, ha jól értelmezzük a szavait, visszásnak gondolja, hogy aztán ezek az emberek a valóságban az intellektusra hivatkoznak, amikor szemtől szemben találkoznak azzal, akivel mocskolódtak. „Aztán mikor mégiscsak pofán vannak vágva, akkor meg megy a rapli, hogy ezt mégis hogy merte megtenni a másik” – adott velős értelmezést a történtekről.
Majka állást is foglalt a vitában, mint írta: „A jelen ügy elkövetői közül egyikük sincs rajta a barátlistámon, de itt Ábrahám vagyok. Puzsér úrnak nagyon kijárt már egy lángos…” Majd felvázolta Puzsér Róbert portréját, és végül üzent is neki – vagyis várható, hogy ezt a történetszálat is tovább fogják göngyölíteni az érintettek: „Ő az a fajta hülyegyerek a suliban, aki nem ért a szép szóból. Sokadjára sem. Mindenkinél okosabb, és hiába mondják neki, hogy Robika, ezt ne csináld, ez már túlzás, ő azért is […] Nagyobb megalomán, aljasabb cselszövő, gondosabban megtervezett pózer, mint bárki, aki a céltáblájára került az elmúlt évtizedben. Szóval kedves Robika!!! Ilyen az, mikor vállalni kell a felelősséget a szavaidért.”
Először olvasható magyarul a holokauszttúlélő író és Nobel-békedíjas emberi jogi aktivista Elie Wiesel Éjszaka trilógiájának mindhárom kötete. Miért kellett 2025-ig várni a harmadik kötet megjelenésére? Miben más a holokauszttúlélők harmadik generációja, mint a korábbiak? Miről adnak számot Wiesel regényei?