szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A döntést úgy indokolták, nem akarják, hogy a brit koncertjegyeknél előforduló probléma, vagyis hogy sokan az eredeti ár duplájáért vehettek volna jegyet, ismét kellemetlenséget okozzon a rajongóknak.

Nem alkalmazza a dinamikus árazást az Oasis a visszatérő turnéjának amerikai állomásain – adta hírül a BBC.

Az Oasis menedzsmentje az újabb amerikai, kanadai és mexikói turnédátumok bejelentésekor azt mondta, nem akarják, hogy megismétlődjön az, ami a brit és ír koncertekre szóló jegyek esetében történt. Közleményük szerint bár a dinamikus árazás biztosítja a rajongóknak, hogy megfizethetőbb áron jussanak hozzá a jegyekhez, és a jegyüzérkedést is visszaszoríthatja, egy olyan koncert esetében, ahol ennyire nagy az érdeklődés a jegyek iránt, ez a technológia nem válik be, ami a rajongók számára is kellemetlenséget jelent. Korábban úgy nyilatkoztak, az Oasis a jegyértékesítés és az árazás szempontjából a döntést meghagyja a menedzsmentnek és a promótereknek.

Az egyesült királyságbeli koncerteknél a jegyeket értékesítő Ticketmaster úgynevezett dinamikus árazást alkalmazott, ami azt jelentette, hogy a kereslet függvényében emelkedik a jegyár, és sokan, mire sorra kerültek a jegyértékesítő oldalon, már az eredeti ár duplájáért vehették meg a jegyüket.

Arról, hogy hogyan is néz ki a dinamikus árazás, az alábbi cikkben írtunk bővebben:

Az Oasis-jegybotránytól a magyar magánegészségügyig – hová szivárog még be a dinamikus árazás?

Bár a repülőjegy-vásárlásnál és a szállásfoglalásnál már megszoktuk a rendszert, nagyjából minden egyéb területen felháborodással fogadjuk, ha a kereslet változására reagálva automatikusan megemelkednek az árak. Magyarországon még kevesen alkalmazzák ezt az árszabást, és akkor is zömmel koncert- és színházjegyekre, de él a lehetőséggel már egy magánklinika is.

Azután, hogy megindult a jegyértékesítés a brit időpontokra, többen bírálták az együttest, a brit fogyasztóvédelem pedig vizsgálatot indított a jegyárusító Ticketmaster ellen, hogy sérültek-e a vevők jogai a dinamikus árazás alkalmazásával.

Az Oasis-alapító Noel és Liam Gallagher korábban úgy nyilatkozott, nem tudtak arról, hogy a jegyeket a dinamikus árazás alapján értékesítik a jövő nyáron kezdődő turnéra. Ezt a jegyértékesítést Taylor Swift és Ed Sheeran sem alkalmazza, de sok előadó nincs tisztában azzal, hogy így árulják a jegyeket a koncertjeikre.

A Gallagher testvérek egy 2009-es párizsi koncerten vesztek össze, a mosolyszünet több mint egy évtizedig tartott közöttük. Azt, hogy hogyan sikerült helyrehozni a kapcsolatukat, egyelőre homály fedi, ugyanis erről még nem nyilatkoztak.

A csodafal adja a másikat, az Oasis tényleg visszamászik az óriások vállára

Tényleg összeáll az Oasis. A Gallagher testvérek félretették a fegyvereket. Lesz turné – brit-ír koncertkörút már biztosan, de Európán túli fellépéseket is ígérnek. Visszatekintünk az Oasis történetére.

Kiemelt képünkön Noel és Liam Gallagher 2009-es düsseldorfi koncertjükön.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!