A málló sárkányfogak, egy Kreml-közeli klán és persze Putyin – miért halhatott meg az orosz miniszter?
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A kutatók kezdik érteni, hogyan voltak képesek túlélni, sőt szaporodni egy rendkívül toxikus környezetben.
A csernobili atomkatasztrófa helyszínének közelében élő kutyák mutáción mentek át, és új „szupererőre” tettek szert: immunisak a sugárzással, a nehézfémekkel és a szennyezéssel szemben. Kutatók a csernobili lezárt zónában élő 116 kóbor kutyától vettek vérmintát, és két olyan populációt találtak, amely genetikailag különbözött a környék többi kutyájától. Ez arra utal szerintük, hogy az állatok alkalmazkodtak ahhoz, hogy ellenálljanak a mérgező környezetnek való hosszú távú kitettségnek, és ez megmagyarázza, hogy miért tudtak továbbra is boldogulni a mostoha körülmények között.
1986. április 26-án a csernobili atomerőműben bekövetkezett robbanás és tűz következtében radioaktív szennyeződés került a légkörbe. Harminc dolgozó vesztette életét, a sugárfertőzés hosszú távú halálos áldozatainak száma pedig a becslések szerint több ezerre tehető.
A mai napig Csernobilban élő kutyafalkák azoknak az állatoknak a leszármazottjai, amelyeket a családok hagytak hátra a robbanás utáni kaotikus evakuálás során. A szovjet katonák megpróbálták ugyan lelőni őket, hogy ezzel is megakadályozzák a sugárzás terjedését, de a kutyák túléltek, mint ahogyan életben maradtak a rendkívül toxikus környezetben is.
A kutyák DNS-ét vizsgálva arra jutottak, hogy az állatok szennyezett környezete genetikai mutációkat hozott létre, amelyek generációról generációra öröklődtek, és végső soron alkalmazkodásukat elősegítették a zord körülményekhez.
A kutatók szerint, ha sikerül kideríteni, hogy a kutyák hogyan fejlesztették ki genetikai szuperképességüket, az segíthet jobban megérteni azt is, hogy milyen egészségügyi hatásai vannak egy erősen mérgező, többszörös környezeti ártalmakkal terhelt környezetnek, nemcsak a kutyák, hanem az emberek esetében is.
A tudósok szerint még időbe telik, hogy felmérjék, hogyan változtatta meg az állatok genomját – sőt esetleg fel is gyorsította az evolúciót – az évtizedekig tartó sugárterhelés.
Egy komoly korrupciós ügy állhat a hátterében annak, hogy meghalt Roman Sztarovojt volt orosz közlekedési miniszter.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Több programmal, több hullámban telepítenek elektromosautó-töltő pontokat Magyarországra, ám a legszűkebben ellátott régiókba csak évek múlva érnek el.