szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Robert J. Palladino a külügyminisztérium helyettes szóvivőjeként több alkalommal is felszólalt az emberi jogok megsértése miatt.

A budapesti nagykövetség élére ideiglenesen kinevezett karrierdiplomata, Robert J. Palladino korábbi beosztásaiban több alkalommal is felszólalt az emberi jogok megsértése miatt. Tette ezt például 2018-ban, még Trump első ciklusa idején, amikor a külügyminisztérium helyettes szóvivője volt, akkor az LMBTQ-közösség csecsenföldi üldöztetését ítélte el.

Ez azért is érdekes, mert a Pride betiltását tervező magyar kormány az amerikai nyomással indokolta, hogy miért csak most szánták el magukat erre a lépésre, arra hivatkozva, hogy a korábbi nagykövet David Pressman maga is részt vett a felvonulásokon.

Ha a Pride tényleg veszélyezteti a gyerekeket, akkor miért csak a harmincadik előtt tiltja be a kormány?

Megkérdeztük Gulyás Gergelyt: orosz mintára száműzik négy fal közé az alapvető szabadságjogokat, vagy saját fejlesztés? Mit tud kideríteni az Amerikába küldött, támogatások után szaglászó kormánybiztos, amit a titkosszolgálatok nem tudtak? Ukrajnában mikor ered magyar kormánybiztos a guruló hrivnyák nyomába? Belefér majd a települések önrendelkezési jogába az is, ha esetleg nem akarnak akkumulátorgyárat?

Palladino máskor a kínai emberi jogi ügyvéd, Wang Quanzhang védelmében szólalt fel. Az emberi jogokkal kevésbé törődő kínai hatóságok ugyanis a tevékenysége miatt végül őt ítélték börtönbüntetésre.

Palladino szintén még Trump első ciklusa idején nehezményezte azt is, hogy az oroszok Belaruszból elraboltak egy ukrán tinédzsert, akit aztán koholt vádak alapján terrorizmusért ítéltek hat év börtönre, holott az egyetlen bűne az volt, hogy elítélte az oroszok már akkor zajló ukrajnai agresszióját.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!