Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Charlie Hebdo is leközölte a maga megfejtését a botrányos Trump–Zelenszkij-találkozóról.
A Charlie Hebdo eleve nem a finomkodó humoráról híres, de most a hétvégi Trump–Zelenszkij-találkozó után a karikaturistájuk úgy gondolta, fenébe a diplomáciával, így néz ki Donald Trump béketerve:
Biche rajzán a divatdiktátor Donald Trump látható, aki megtalálta azt az öltönyt, pontosabban öltönyhuzatot, amely jó lesz majd Volodimir Zelenszkijnek, és amely pont úgy néz ki, mint egy hullazsák.
Donald Trump elég nagy ügyet csinált abból, hogy Zelenszkij a háború kitörése óta, azaz három éve a „háborús elnöki egyenruhájaként” viselt egyszerű öltözékben – ezúttal egy fekete pulóverben – érkezett a Fehér Házba.
Zelenszkij nem kényelemből viseli a „háborús egyenruháját”. Egyrészt ez a szolidaritás jele a katonákkal, akik három éve kockáztatják az életüket a fronton, másrészt üzenet a világnak: egy háborúban álló ország elnöke, a fegyverropogás pedig nem a nyakkendők és Hugo Boss öltönyök ideje. Trump ezt nem akarta megérteni, az iránta és az országa iránti tiszteletlenséget és hálátlanságot látta benne. Ezért az elnök és az emberei is gúnyt űztek Zelenszkij megjelenéséből.
Az ő kedvükért a kanadai ukrán nagykövetség tett egy kísérletet arra, hogy elmagyarázza: háborúban nem az öltöny a megfelelő öltözet.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.