102 évesen elhunyt a második világháborús veterán, aki igazi sztár lett a TikTokon
Jake Larson 15 évesen lépett be a Nemzeti Gárdába, és a D-napon ő is partra szállt Normandiában.
HVG
Július 17-én, 82 éves korában elhunyt „Papa Jake” Larson második világháborús veterán, aki történeteivel 1,2 millió követőt gyűjtött a TikTokon. Halálának hírét unokája, McKaela Larson közölte rajongóival – írja a Sky News.
Mint írta, nagyapja békés körülmények között hunyt el, és még élete utolsó pillanataiban is viccelődött. Hozzátette: a családnak fel kell dolgoznia a veszteséget, de szeretné, ha a követők tudnák, hogy nagyon sokat jelentettek nagypapájának. McKaela Larson ígéri, hogy folytatni fogja „Papa Jake” történeteit, hogy az emléke továbbéljen.
Jake Larson 1922. december 20-án született Minnesotában. 1938-ban jelentkezett a Nemzeti Gárdába, és mivel ekkor még csak 15 éves volt, hazudnia kellett a koráról. Négy évvel később, 1942-ben a tengerentúlra küldték, és bajtársaival Észak-Írországban állomásozott.
Miután őrmester lett, ő is részt vett a normandiai partraszállás előkészületében, és egyike volt azoknak, akik túlélték a rájuk zúduló tüzet 1944. június 6-án Omahában.
Felelősséggel tartozunk, hogy megkapják a megfelelő tiszteletet azok a srácok, akiknek köszönhetően életben lehetünk
– mondta a D-nap 81. évfordulója alkalmával azon sírok mellett, ahol a partraszállás során elhunyt amerikai katonák nyugszanak.
A háború alatti szolgálatáért Bronz Csillagot kapott, valamint a francia Becsületrenddel is kitüntették. TikTok-oldalán háborús anekdotákat, valamint az annak borzalmait bemutató történeteket osztott meg követőivel.
Halála után a D-nap hőseinek tiszteletére létrehozott Overlord Múzeum is részvétét fejezte ki, hiszen Papa Jake Larson minden évben felkereste őket az évforduló alkalmából. Mint írták, személye és története minden generációt megérintettek. „Történetei továbbélnek majd. Nyugodjon békében, Papa Jake!” – írták a Facebook-oldalukon.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.