Így alakítja át a világ turizmusát néhány Instagram-fotó
 

Így alakítja át a világ turizmusát néhány Instagram-fotó

Egyre többen választanak üdülési célpontot Instagram-posztok hatására. A turizmusban a közösségi médiaplatform ma már nélkülözhetetlen marketingeszköz, egy-egy tökéletes fotó ezrével csábítja a látogatókat. A helyiek és a környezetvédők azonban sokszor nem örülnek a környék megnövekedett népszerűségének, és legszívesebben kifüggesztenék a „megtelt”-táblát. A Deutsche Welle riportja.

Deutsche Welle Deutsche Welle








„Ha nem azt gondolnám, szerencsém volt, hanem hogy Isten kiválasztott, nagy bajban lennék”
 

„Ha nem azt gondolnám, szerencsém volt, hanem hogy Isten kiválasztott, nagy bajban lennék”

Hogy nő fel egy ember gyerekkor nélkül? Tova Friedman még csecsemő volt, amikor kitört a második világháború, első élményeit a gettóban szerezte, kisgyerekként már megismerte az auschwitzi haláltábort, de túlélte, és most azt mondja: ha engedné, hogy elhatalmasodjon rajta a sötétség, azzal Hitler nyerne, azt pedig nem fogja engedni. Interjú a holokauszt egyik legfiatalabb túlélőjével.


Hogyan gyógyítsuk lelki sebeinket? – 3. rész: Újra lehet alkotni egy életet?
 

Hogyan gyógyítsuk lelki sebeinket? – 3. rész: Újra lehet alkotni egy életet?

A kincugi a törött kerámia javításának ősi japán művészete, amelyben a mester arannyal vagy ezüsttel forrasztja össze a törésvonalak mentén a cserepeket. Így válik a rekonstruált műtárgy már nemcsak a törékenység, hanem az erő és a szépség szimbólumává is. Az önsegítő és kríziskezelési kalauz legfőbb üzenete, hogy a megpróbáltatásokban rejlő lehetőségek által mi magunk is erősebbé és szebbé válhatunk. Tomás Navarro pszichológus a kincugimesterek filozófiáját használva arra tanít, miként küzdhetjük le a nehézségeket és gyógyíthatjuk be lelki sebeinket. A Kincugi című könyvet melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki.

hvg360 hvg360





5 érv Ausztria mellett, ha nyaralásról van szó
 

5 érv Ausztria mellett, ha nyaralásról van szó

Az otthonunkban vagy a napi rutinunk során könnyen alakíthatunk ki környezetbarát szokásokat – de mi a helyzet a külföldi utazással? A turizmus jelentős hatással lehet a környezetre, így, ha felelős utazóként szeretnénk nyaralni, fontos, hogy annak fenntarthatóságára is odafigyeljünk. Összeszedtünk néhány tippet arra vonatkozóan, hogyan üdülhetünk fenntartható módon.

Üdülés Ausztriában Üdülés Ausztriában