Határozott szavakkal reagált Majka arra, hogy a One megszünteti az együttműködésüket
„Free Bindzsisztán.”
„Free Bindzsisztán.”
A 26 éves dunaújvárosi férfit terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntett gyanúja miatt hallgatták ki, kezdeményezték a letartóztatását.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
Jól időzített a kormány azzal, hogy az utolsó pillanatra halasztotta a Kneecap zenekar kitiltását, egy esetleges felülvizsgálatra ugyanis már nem maradt idő a szigetes fellépésükig. Feltűnő az is, hogy sem a Kormányzati Tájékoztatási Központ, sem pedig a határozatot kiadó idegenrendészeti főigazgatóság nem hozta nyilvánosságra a részletes indoklását, milyen bizonyítékok alapján döntöttek úgy, hogy a Kneecap zenekar tagjai nem léphetnek be Magyarország területére.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
Az északír rapperek a Szigeten lépnének fel augusztusban.
„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.
Az Ukrajna elleni orosz agresszió fizikai és lelki sérüléseit mutatta meg két budapesti kiállításon két fotós, Zoja Su és Szerhij Melnicsenko. Máshonnan indultak, más eszközöket használnak, de az üzenetük azonos: az Ukrajnán ejtett sebek minden ukrán sebei.
Szeptember 18-án kerül a mozikba a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó, Fesztiválország című zenés dokumentumfilm. Hogyan alakult ki a „fesztiválország”, miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac? Szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni, és valóban nem isznak már annyit a bulizók? Csizmadia Attilával, a film rendezőjével beszélgettünk.
Jövő hét elejére szolidaritási kiülést is szervez a megújult installáció mellé a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége.
Juhász Tibor író, költő, szerkesztő majdnem kilenc éve végez terepmunkát a Miskolc közeli nyomortelepen.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és megtörtént a csoda. A 33 éves amatőr alkotó ma befutott művész, olyanok veszik a képeit, akiket korábban, csaposként, legfeljebb kiszolgálhatott volna. Hazaköltözne-e Angliából? Szeretne-e akadémiai képzést? Hogyan reagál a kritikákra? Ezeket is kérdeztük Bozótól, akinek a képei szeptember elejéig láthatók a NEO kortárs művészeti térben. HVG-Portré.
Gyönyörű férfiakat szeretett – vallott érzelmi életéről az énekesnő.
Az amerikai énekesnőt meghatotta, hogy felfedezték az elfeledett dalt.
Az énekesnő a dalaival újra szerethetővé és inspirálóvá tette a városi folklórt.
Egyelőre nem világos, hogy történt-e személyi sérülés.
A Fradi elnöke szerint hozzájuk, az FTC-hez tartozik az az MVM Dome is, amiben fellép majd a kormányt kritizáló Azahriah is.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével, Amy Heckerlinggel beszélgettünk.
Már több mint egymillió hallgatója van a semmiből előbukkant The Velvet Sundownnak. Ami ebben erősen elgondolkodtató, hogy ez nem egy létező zenekar, mesterséges intelligencia állítja elő a dalait. Annak hosszú múltja van, hogy a zenét a háttérben kreálják, ez azonban komoly szintlépés, így aki aktívan zenél, erősen aggódik a jövő miatt.
A jelenkor legnagyobb botrányzenekarának budapesti fellépése ellen is beindult a tiltakozás, a kormány egyik tagja is fontosnak tartotta, hogy megszólaljon az ügyben. De vajon ez megállítja a zenekart, vagy még jobban fűti a sikerét?