November 6-án hallgatja meg két EP-bizottság Várhelyi Olivért
Az első tesztet valamennyi biztosjelölt sikerrel vette.
Az első tesztet valamennyi biztosjelölt sikerrel vette.
A Tisza elnöke sajnálja, hogy a miniszterelnök nem válaszolt a konkrét kérdéseire az Európai Parlamentben, és úgy véli, kezet is csak azért fogott vele, mert rosszul jött volna ki belőle, ha nem teszi. Magyar Péter a plenáris ülés után adott interjúban azt is elárulta, mit mondott Gulyás Gergelynek az ülésteremben, és miért tette le elé a telefonját. Valamint arról is beszélt, mire készül október 23-án.
Az új Európai Parlament nem lesz elnézőbb Orbán Viktorral szemben. Sőt, a magyar jogállamisággal foglalkozó EP-képviselők már arról beszéltek, hogy újabb eszközöket kell bevetni annak érdekében, hogy Magyarországon véget vessenek az uniós értékek aláásásának és az EU-s források elherdálásának.
A Tisza Párt elnöke Nagy Istvánt kérdezte inflációiról, az áfakulcsról, a gazdákról és az elnéptelenedő vidékről 60 másodpercben.
Ma van az egyéves évfordulója a Hamász Izraelben elkövetett merényletének. A vezető európai politikusok nyilatkozatokat adtak ki, az Európai Parlament vitát rendezett, az emberek pedig az utcákra vonultak.
Még semmi sem dőlt el, de nagy valószínűség szerint a tagállamok nem fogják megakadályozni, hogy a Kínában gyártott elektromos autókra védővámot vessen ki az Európai Unió. Ez a lépés az Egyesült Államok után az EU területén is visszavetheti a kínai autóipart és a remények szerint segítséget nyújt az európai gyártóknak. Igaz, közöttük vannak olyanok, akik Kínában gyártanak – tehát élénken lobbiznak a javaslat ellen. A nagykövetek pénteken szavaznak.
Immár hivatalos: az Európai Bizottság jelöltjeinek meghallgatását november 4 és 12 között tartják az Európai Parlamentben.
A Tisza Párt elnöke magyar újságírók előtt kijelentette, hogy hét EP-képviselőjük dolgozik, akik fontos pozíciókat látnak el, általános megelégedésre, magas szakmai színvonalon. Azt is elmondta, hogy Orbán Balázs kijelentései eljutottak Brüsszelbe is és megütközést váltottak ki.
Megnéztük, hozhat-e érdemi változást az európai felhasználók magánadatainak védelmében az EU mesterséges intelligenciával foglalkozó jogszabálya.
Magyarországon a szülések több mint negyven százaléka császármetszéssel végződik, ami európai összehasonlításban is rendkívül magas. A helyzeten a hálapénz 2021-es kivezetése sem változtatott, sőt a hazai magánszülészeteken is egyre több ilyen beavatkozást végeznek. Mi az oka, hogy itthon ilyen sok a császármetszés, és más európai országokban miért sikerült megfordítani a trendeket? A PULSE projekt összehasonlító elemzése.
Az Európai Parlament kiadta az EU választások utáni felmérését: egyre kevesebb magyar érzi úgy, hogy számít a hangja az EU-ban.
Úgy döntött az Európai Bizottság, hogy pert indít Magyarországgal szemben az Európai Bíróságon a szuverenitásvédelmi törvény miatt – ez derült ki a Bizottság honlapján közzétett információból.
Az EU-nak arcizma sem rezdül az osztrák szélsőjobb győzelmére, írja a két társszerző, Barbara Moens, illetve Nicholas Vinocur. Egyelőre azt a jelszót látják érvényesnek, hogy csak nyugi, rendületlenül megyünk tovább.
Mario Draghi jelentéséről is vitáztak az Európai Parlament szakbizottságában. A Patrióták Európáért magyar képviselője kételkedik a versenyképességi stratégia sikerességében.
Az Európai Parlament két szakbizottsága előtt számolt be a tevékenységükről Laura Codruta Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője. A szervezet előtt tornyosuló ügyek messze meghaladják kapacitásaikat, pedig nem is minden uniós tagállam tagja az EPPO-nak: Magyarország például nem.
Tavaly mutatták be Belgiumban azt a filmet, amelyben mintegy száz érintett beszélt arról, hogy gyermekkorukban egyházi személyek szexuálisan bántalmazták őket.
Miközben Magyarországon időnként az utasok tolják a vonatokat, a szerelvények sebessége folyamatosan csökken, az európai vasúti szakma egy minden fővárost összekötő gyorsvasúti hálózat kiépítésére tett javaslatot.