Deutsch Tamás állatok szállításával foglalkozik majd az EP-ben
Az immáron függetlenként politizáló fideszes EP-képviselők jelentős pozíciókat veszítettek az Európai Parlamentben azzal, hogy kiléptek a Néppártból. Szerintük azonban ez nagy siker.
Az immáron függetlenként politizáló fideszes EP-képviselők jelentős pozíciókat veszítettek az Európai Parlamentben azzal, hogy kiléptek a Néppártból. Szerintük azonban ez nagy siker.
Bár a magyar kormány mindenféle migrációt elvi okokból elutasít, Magyarországon is létezik a szabályszerű, munkavállalási célú bevándorlást lehetővé tevő uniós jogszabály. Ezt hívják kékkártya-irányelvnek, amelynek egyszerűsítéséről döntött az Európai Parlament. A Fidesz szerint ez egy ördögi kör.
Jogszabállyal igyekszik az Európai Bizottság úrrá lenni az európai ipart bénító chiphiányon, konkrét ajánlásokat fogalmaznak meg jövő évtől a jogállamisági jelentésben – többek között erről beszélt Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke az EU helyzetét elemző éves beszédében. Az elnök Strasbourgban, az Európai Parlament plenáris ülésén szólalt fel, mondandójának az “Uniónk lelkének erősítése” címet adta.
Az Uniónak fel kellene számolni az LMBTQI-embereket alapjogaik gyakorlásában gátló akadályokat – áll többek között abban az állásfoglalásban, amelyet az Európai Parlament fogadott el. Magyarországnak is üzentek.
Az Európai Számvevőszék jelentése szerint sokkal hatékonyabb lenne az EU, ha egységes hangon szólna azokhoz az országokhoz, ahová vissza akarja küldeni az illegális bevándorlókat. Úgy vélik, a fejlesztési támogatások és a vízumpolitika megfelelő alkalmazása sokat javítana a helyzeten.
Az uniós keretszerződés alapján valóban nem tud Magyarország vakcinát venni, hiszen nem írta alá a közös vakcinabeszerzésről szóló szerződést – de ha a többi uniós tagállam jóindulatú, még kaphat az 1,8 milliárd Pfizer-vakcinából.
A küszöbön álló német és a jövőre várható francia választások is indokolják, hogy Von der Leyenék várjanak még a lengyel és magyar helyreállítási tervek engedélyezésével - már csak azért is, mert minden hitelességüket elvesztenék, ha érdemi igazságügyi reformok nélkül hagynának jóvá több tízmilliárd eurós támogatásokat.
Az Európai Parlament megbízásából készült az a felmérés, amely a koronavírus-járványra adott uniós válaszokat vizsgálja. Az derült ki belőle, hogy a magyarok az átlagnál elkötelezettebbek az EU irányába, és hogy nem bíznak meg a saját kormányukban, ha a közös pénzek elköltéséről van szó. Kevésbé érdekli őket a migráció, sokkal jobban a jogállamiság.
Harminc görög orvos fordult az Emberi Jogok Európai Bíróságához (EJEB) a számukra kötelezően bevezetett koronavírus-elleni oltás miatt.
2050-ig terjedő stratégiai előrejelzést fogadott el az Európai Bizottság, amely ahhoz szolgál támpontul, hogy milyen kihívások mentén kell az európai politikát alakítani.
Így elérik az elővásárlási szerződésben foglalt 300 millió vakcinát, a brüsszeli bíróságon folyó pert pedig lezárják.