Vilmos herceg hajléktalanoknak szolgált fel karácsonyi ebédet
A brit trónörökös ugyanazon a hajléktalanszállón osztott ételt, ahol még gyerekként járt az édesanyjával, Diana hercegnével.
A brit trónörökös ugyanazon a hajléktalanszállón osztott ételt, ahol még gyerekként járt az édesanyjával, Diana hercegnével.
Már az élővizekben, és az abban élő állatokban is ott vannak a különféle gyógyszerek maradványai, például a veszélyes fentanil.
A német rendőrség által is alkalmazott típusra esett a BKK választása; mutatjuk, mi mindent tud a fővárosi tömegközlekedés mindennapjaiba beköltöző Motorola VB400 testkamera.
Két nappal az Aszad-rezsim bukása után már a menekültek hazaküldéséről beszélnek.
Két hónapja annak, hogy Kína egy másik nagyszabású hadgyakorlattal fenyegette Tajvant.
Délig, hogy a dolgozóknak se legyen nagyon rossz.
A Budapesti Fesztiválzenekar háromszor adja elő Haydn és Mozart 1788–1791 között komponált három remekművét.
A magyar sütőipar klasszikusában ott van az elmúlt évszázad magyar történelme – ha már vajból nem jutott belőle. Hogyan lett a Koestlin-kekszből háztartási, és ha már a Győri leállította a gyártást, pótolni tudjuk-e a hiányt a konyhában?
Nehéz összehasonlítani az árakat, ha a piaci helyett a kormányzati logika érvényesül – írtuk éveken át, 2024 végére azonban már újra csak a termékek beszerzési ára és a vásárlók fogyasztási szokásai határozták meg, mennyibe kerülnek az élelmiszerek.
Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
A köztársasági elnök bukásához vezető kegyelembotrány, önkormányzati, európai parlamenti és amerikai választások, szuverenitásvédelem és 1956 újraértelmezése. Idén is erős évünk volt, döntsön ön, melyek voltak 2024 legemlékezetesebb pillanatai! A szavazás december 9-ig tart.
A Népszava szerint az akció mögött az állami megrendelésekben dúskáló Trendency Online Zrt. áll, akik a tiltakozók adatait a Fidesznek gyűjtik.
Noha az árak és a fizetések között még nagy különbségek vannak Kelet-Európa országaiban, arányaiban hasonlóan rosszul jönnek ki havi bérükből az átlagemberek.
Ideje megismerkedni egy új fogalommal: generatív háttérkép érkezik az újabb Samsung tévémodellekre. És ha már generatív, akkor nem meglepő, hogy a mesterséges intelligencia is benne lesz.
Megnéztük az utóbbi hét legmagasabb nézőszámait produkáló magyar filmjét, a Futni mentem című romantikus vígjátékot, amely nem is annyira a futásról, hanem a személyiségfejlődésről szól.
Drágul a tojás és a sokáig ugyanolyan árban értékesített gyorsfagyasztott zöldség is. Mi az oka? Ennek is utánajártunk, miközben november végén néztük meg az alapélelmiszerek árát a hazai kiskereskedelmi láncoknál.
35 éve indult a Magyar Narancs első évfolyama, és a lappal az eredetileg amerikai gonzó újságírói stílus hazai meghonosítása. A Narancs egykori főszerkesztője, Vágvölgyi B. András azóta szépíróvá képezte magát. 2023-as novelláskönyvében, az Edith Liebermann semmi kis életében akrobatikus nyelvhasználattal szikrázik a szöveg, feszes sztorikat kergetnek a filmszerű etűdök. A fikció, a tényirodalom és az újságírás aranyháromszögében megjósolhatatlanul mozog a magányos dzsungelharcos szerző. Írásai néhol megtestesítenek hagyományos irodalmi és sajtóműfajokat – másutt csak köszönőviszonyban vannak velük. Tárca, riport, karcolat, hagyományosabb novellák. Gonzó villanások a világról. A különleges mix összeáll, és Vágvölgyi egyre gazdagabb életművébe illeszkedik.
A futurisztikus sivatagi város, NEOM projektjének élén álló vezérigazgató távozása is jelzi, hogy elegendő pénz hiányában Szaúd-Arábia kénytelen átgondolni a korábban bejelentett megaberuházásait.
Mint már annyiszor, ismét válaszolunk a legégetőbb kérdésekre.
Továbbra is kétéves mélypontja környékén hervadozik a forint a bankközi devizapiacon, a dollárral szemben különösen rossz a helyzet.
Világszinten is gyártják majd először az újgenerációs SUV-t.
Hszü Csia-jin a közelmúltig az ígért kínai gazdasági felemelkedés szimbóluma volt. A China Evergrande Group hitelfelvételekből táplált agresszív növekedését egykor az állam is támogatta, egy ponton viszont megálljt parancsoltak a szektor féktelen burjánzásának, ami bedöntötte a zászlóshajó céget. A problémákat Hszü nyakába varrták. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.
Miért van az, hogy a férfiak hiába szeretnének jó apukák lenni, sokszor kiszorulnak, vagy egyenesen kivonulnak a gyerekük életéből, a vele kapcsolatos feladatokat pedig a feleségükre hagyják? Milyen meg nem oldott lelki kavarodások állhatnak ennek a hátterében? Miért szoronganak attól, ha a gyerekükben saját magukat látják meg? Hogyan képes az iskola a szülőkben is szégyenérzetet beindítani? Férfiszorongásokkal foglalkozó újabb cikkünket olvashatják.
„Nekünk már úgysem lesz nyugdíjunk!” – fogalmazta meg alaptézisét a taxis, amikor a dugóban araszolva próbáltuk elütni az időt egy kényszeredett beszélgetéssel. Hamar a nyugdíjrendszerre terelődött a szó (szakmai ártalom), bár emlékeim szerint nem erőltettem.
Nem vigyázol, megharap a kémbeluga.
Több oka van annak, hogy miért marad valaki sokáig diagnosztizálatlanul, pedig óriási megkönnyebbülést jelent, ha a kirakós darabjai a helyükre kerülnek egy ADHD-val élő ember fejében. Világszerte problémát okoz a megfelelő tudással rendelkező szakemberek hiánya, és ha a várólisták nagyon hosszúak is, azért történnek előrelépések az ADHD diagnosztizálásában és kezelésében is. Mikor érdemes orvoshoz fordulni, és mit ad a magyar ellátórendszer az ADHD-s felnőtteknek?
Jelenleg úgy tűnik, hogy a törvényhozás mindkét házát viszik a republikánusok.
Bár a feldolgozottság még nem teljes, a küzdelem már eldőlt.