Gyógyszerár-támogatás: megegyezés a visszafizetési szerződések tartalmáról

Megegyezés született az egészségügyi kormányzat, valamint a gyógyszergyártók és -forgalmazók szervezetei között az átmeneti ártámogatási rendszerben az úgynevezett visszafizetési szerződések tartalmáról - jelentette be csütörtökön Csehák Judit.

  • unknown unknown
Gyógyszerár-támogatás: megegyezés a visszafizetési szerződések tartalmáról
Az egészségügyi miniszter szerint bár a szervezetek támogatása a gyártókat nem kötelezi arra, hogy a megállapodást aláírják, remélhetőleg szeptembertől a lehető legkevesebb medicina után fizet majd úgynevezett lebegtetett összegű támogatást az egészségbiztosító. Csehák Judit elmondta még: lehetővé kívánják tenni, hogy további 3 milliárd forinttal egészüljön ki a gyógyszerkiadások társadalombiztosítási fedezete.
Kökény Mihály, a tárca politikai államtitkára hangsúlyozta: a gyártók szervezeteivel abban is megállapodtak, hogy az év végéig alkalmazott támogatási rendszert a későbbiekben nem alkalmazzák, és 2004 januárjától egy új középtávú megállapodást kötnek.
Székely Krisztina, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnöke szerint egy olyan kompromisszumos javaslat született a szervezetek és a minisztérium között a visszafizetésről, amely minden gyártót és forgalmazót azonos feltételek elé állít.
A kormány nyár közepén emelte meg 22 milliárd forinttal 239 milliárdra a medicinák támogatására fordítható összeget. A kassza tarthatósága érdekében év végéig havi kereteket is meghatároztak. Azok a gyártók és forgalmazók, amelyek úgynevezett visszafizetési szerződést kötnek az egészségbiztosítóval, a támogatás teljes összegét előre megkapják, a keret túllépése esetén azonban vállalják a rájuk eső összeg visszafizetését. (MTI)
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.