Tetszett a cikk?

Brigitte Zypries német igazságügy-miniszter a kormány elé terjesztette sokat vitatott törvénytervezetét, amelyben köteleznék a tőzsdén jegyzett vállalatokat, hogy hozzák nyilvánosságra a menedzserek fizetését.

A kabinetben várhatóan két hónapon belül rábólintanak, és a 2006-os üzleti évben már érvénybe léphet a szabályozás - írja a Frankfurter Allgemeine Zeitung alapján a Világgazdaság. "Nem szívesen teszem ezt, de követni kell a nemzetközi trendet" – indokolta döntését Zypries, emlékeztetve arra, hogy Európában és a tengerentúlon is több államban már kötelező a vezetői fizetések nyilvánosságra hozatala.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Fizetési ranglista: a magyar bérek lemaradtak

Csökkennek a fizetések közötti különbségek Európában, miután a leggazdagabb államok alkalmazkodtak a bérversenyhez, a szegényebb országokban pedig a gazdasági növekedés és a külföldi tőke beáramlásának fokozódása miatt nőttek a keresetek – írja legfrissebb jelentésében az Európai Munkáltatók Szövetsége (FedEE). A magyar bérek a lista utolsó előtti csoportjában találhatók.

Gazdaság

Pozsony vezeti a bérek versenyét Szlovákiában

Szlovákiai magyarlakta régiók továbbra is elmaradnak a bérek terén. Míg Pozsonyban az átlagbér eléri a 20 ezer koronát, addig a Nyitrai és Nagyszombati kerületekben csak 12-13 ezer korona körül mozog.

Karrier

A magyar minimálbérek még sokáig az EU átlaga alatt maradnak

Az idén január 1-jén, az „EU25-ben" a minimálbérek összege 121 euró (Lettország) és 1403 euró (Luxemburg) között változott, a tagjelölt országok közül Bulgáriában havonta 61 euró, Romániában 69 euró, Törökországban pedig 240 euró volt a minimális kereset, míg Magyarországon alig valamivel több, mint 200 eurót ér az 53 ezer forintos minimálbér.

MTI Itthon

Már a kisvárosoknak is gond a bérek kifizetése

Már nem csak a kistelepüléseknek, a kisvárásoknak is gondot okoz a közalkalmazotti bérek idei kifizetése, az önkormányzatok jó része csak kölcsönökből tudja fedezni a hiányt – közölte a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke.