szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 196,71 pontos csökkenéssel, 18.506,25 ponton zárt csütörtökön. A szerdai záró értékhez képest ez 1,05 százalékos gyengülés.

A forgalom 16 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. Zillich István, a Magyar Takarékbank üzletkötője elmondta, hogy a piacot a hét eleji emelkedések után korrekció jellemzi, de jövő héten újabb konszolidáció várható.

"A Mol- és az OTP-papírok árfolyamai azért estek, mert vevőik kivonultak a piacról" - jelezte az üzletkötő. Hozzátette, hogy a Richternél éppen hogy nagy vásárlók jelentek meg, a papír disztribúciója folyamatos.

Zillich István közölte, a Magyar Telekom drágulása mögött piaci pletykák állhatnak. A brókerek között csütörtökön felröppent a hír, hogy a Deutsche Telekom kivásárlásra készül és hamarosan esetleg ajánlatot tehet a tulajdonában álló részvényekre. A Mol árfolyama 375 forinttal 16.950 forintra csökkent, forgalma 6,5 milliárd forint volt.

Az OTP-papírok záráskor 150 forinttal értek kevesebbet, mint egy nappal korábban, az árfolyam 6.800 forintra gyengült. A bankpapírok forgalma 3,5 milliárd forint volt.

A Richter 2,7 milliárd forintos forgalomban 550 forinttal erősödött, záráskor 29.700 forinton forgott. A Magyar Telekom papírjaiért 26 forinttal adtak többet, mint szerdán záráskor. A részvény árfolyama 2,5 milliárd forintos forgalomban 2 forintot erősödött, 873 forint lett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Szárnyal a bécsi tőzsde

Csütörtökön délután átlépte a 3000 pontos álomhatárt az osztrák tőzsdeindex, az ATX, azaz a legmagasabb érétket érte el 1989-es bevezetése óta. A bécsi tőzse 2000 óta 180 százalékos árfolyamnövekedést ért el, az év eleje óta a szárnyalás 23 százalékos.

MTI Gazdaság

Májusban visszaesett a tőzsdei forgalom

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényforgalma májusban 18,5 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest, kétszeres árfolyamértéken számolva 607,51 milliárd forintot tett ki - közölte a BÉT szerdán a brókercégek jelentései alapján készült összesítésében.