szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Több mint tíz évvel a privatizáció beindítása után Bulgáriában még 57 vállalat és tíz vízi erőmű vár eladásra.

A bolgár vagyonügynökség tájékoztatása szerint az eladandó nagyobb cégek listáján van egyebek mellett a Bulgaria Air légitársaság, három hadiipari üzem, a folyami és tengeri hajózási vállalat, valamint három hőszolgáltató.

A 2007-ben az Európai Unióhoz csatlakozó Bulgáriában 1993 óta 9156 vállalatot adtak magánkézbe összesen 2,6 milliárd euró értékben. Ez azt jelenti, hogy az állami vagyon 90 százalékát már privatizálták.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Mega-reptérprivatizáció Mexikóban

A mexikói kormány közel egymilliárd dollárért adja el részvényei 85 százalékát az ország vezető repülőtér üzemeltetőjének. Az ügylet a legnagyobb repülőtéri elsődleges részvénykibocsátás a frankfurti repülőtér 2001-es részleges privatizációja óta.

MTI/hvg.hu Itthon

Gyurcsány: a privatizációt befejeztük

A magyar politikából az elmúlt időszakban "bántóan" kiveszett az együttműködés bátorsága, de nem szabad engedni, hogy a demokratikus versengés és kényszere elhomályosítsa az együttműködés közös kötelezettségét és felelősségét – mondta a miniszterelnök a parlamentben.

MTI Gazdaság

Csak a választások után folytatódik a privatizáció

Idén 230 milliárd forint bevételt vár az ÁPV Zrt. a privatizációból. Ennek teljesítését elsősorban a Mol-részvények eladására alapozzák. Terítéken van még a Bábolna, a Malév, a lóversenytársaságok és a Vértesi Erőmű magánosítása is.

MTI Gazdaság

Az orosz parlament jóváhagyta a Gazprom privatizálását

Az orosz parlament alsóháza pénteken módosította azt a törvényt, amely megtiltotta, hogy a Gazpromban, a világ legnagyobb földgázipari cégében külföldi cégek tulajdonhoz jussanak. Ezzel egyben megnyílt annak a lehetősége, hogy idővel a Gazprom a feltörekvő országok legnagyobb tőzsdén jegyzett cégévé váljon.