szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 276,45 pontos csökkenéssel, 22 660,80 ponton zárt kedden, a hétfői záró értékhez képest ez 1,21 százalékos gyengülés. A részvénypiacon 22,5 milliárd forint értékben születtek üzletek, a vezető részvények a Richter és az Egis kivételével gyengültek.

Herczenik Ákos, a Takarékbank elemzője elmondta, hogy a közepes forgalom, és a mérsékelt gyengülés nagyjából illeszkedik a közép-európai régiós tőzsdék teljesítményéhez. Igaz, hogy a magyar belpolitikai események negatívan befolyásolták a régiós piacokat is.

A vezető részvények közül az OTP-t érintették a legkedvezőtlenebbül a Budapest belvárosában hétfő éjszaka történt vandalizmus, illetve a Gyurcsány kormány, és a kormányprogram sorsa miatti aggodalmak. A bank eredménye elsősorban belföldön keletkezik, ezért például a Molnál, vagy a Richternél kiszolgáltatottabb a belpolitikai fejleményeknek - emelte ki a szakember. A Mol annak ellenére gyengült, hogy az amerikai piacokon emelkedett az olajrészvények árfolyama.

Az Egyesült Államokban délután megjelent makrogazdasági mutatók a konjunktúra lassú csökkentését mutatják, ezért a piac most már kevésbé tart az amerikai kamatok emelésétől - mondta a Takarékbank elemzője. A részvénypiacok számára kedvező időszak következhet a szakember szerint.

Vavrek Zsolt, az Equilor Befektetési Rt. üzletkötője azt emelte ki, hogy a reggeli csaknem két százalékos BUX gyengülés zárásra a felére olvadt az enyhülő belpolitikai nyomás, illetve a New York-i tőzsde kedvező hatása következtében. A gyógyszerpapírok az orosz tőzsde emelkedésének kedvező hatására tudtak a piaccal szembe menni a szakember szerint.

Az OTP árfolyama 120 forinttal, 1,71 százalékkal 6880 forintra esett, a bank részvényeivel 11 milliárd forint értékben kereskedtek. A Mol részvények ára 495 forinttal, 2,30 százalékkal 21 000 forintra csökkent, forgalmuk 5,6 milliárd forint volt. A Richter záróára 47 200 forint volt, megegyezett a hétfői zárással, forgalma meghaladta a 2 millió forintot. Az Egis részvények ára 300 forinttal, 0,96 százalékkal 31 700 forintra nőtt a kereskedés végén, forgalmuk 611 millió forint volt.

A Magyar Telekom 901 forinton zárt, a hétfői záróárnál egy forinttal, 0,11 százalékkal alacsonyabban, forgalma 1,3 milliárd forintot tett ki. A kis és közepes részvények árfolyammozgását tükröző index, a BUMIX értéke 1,12 százalékkal, 26,67 ponttal 2.345,17 pontra csökkent a hétfői záráshoz képest.
 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

A PM 142,7 milliárd forint hiányt vár szeptemberre

A Pénzügyminisztérium (PM) pénzforgalmi szemléletben – önkormányzatok nélkül – szeptemberre 142,7 milliárd államháztartási hiányt vár, így a deficit az első kilenc hónapra a korábban prognosztizáltnál több mint 30 milliárddal kisebb, 1529,7 milliárd forintot ér el, ami a GDP 6,6 százaléka – mondta Katona Tamás, a szaktárca államtitkára kedden.

MTI Gazdaság

Ideges hangulat a piacon, gyengült a forint

Kedden széles sávban ingadozva gyengült a forint a bankközi devizapiacon, az eurót fél négy tájban 272,30/40 forinton jegyezték, szemben a hétfői 270,40/50 forinttal. A forint 67 bázisponttal 3,55 százalékra gyengült a plusz/mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán.

MTI Gazdaság

BÉT: nagy emelkedés után korrekció

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 157,46 pontos, 0,68 százalékos csökkenéssel, 22 854,73 ponton zárt pénteken. A részvénypiacon 22,7 milliárd forint értékben születtek üzletek, a vezető részvények árfolyama csökkent az előző napi záráshoz viszonyítva.