Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nincs már állami tulajdonban a csehországi egészségügy többsége – derült ki abból az összeállításból, amelyet a prágai Egészségügyi Információk és Statisztika Intézete (ÚZIS) hozott nyilvánosságra honlapján.
Csehországban a tavalyi év végén összesen 27 628 egészségügyi intézmény működött, de ebből csak 249 volt állami tulajdonban. Ezek az állami intézmények – egyetemi és nagy kórházak – minisztériumok alá tartoznak. További 27 379 intézmény – kisebb kórházak és gyógykezelők – a régiók, a települések, magánszemélyek, az egyházak és más jogi személyek tulajdonában vannak. Az 1989 novemberi rendszerváltás előtt minden egészségügyi intézmény az állam kezében volt Csehországban.
„A régiók 171, a városok és községek 186, magánszemélyek, egyházak és más jogi személyek pedig 27 022 egészségügyi intézményt működtetnek” – olvasható az ÚZIS honlapján.
Azért még az állami egészségügyi intézmények foglalkoztatják a csehországi orvosok 18, az egészségügyi személyzet 25 százalékát. Az állami kórházakban lévő ágyak az összes ágykapacitás 28 százalékát teszik ki.
A csehországi egészségügyi intézmények tavaly év végén összesen 43 700 orvosnak és több mint 105 400 más egészségügyi dolgozónak adott munkát. Egy orvosra átlagban 238 ember jut Csehországban.
A háziorvosi és a gyermekorvosi ellátás gyakorlatilag teljes mértékben – több mint 80 százalék – magánkézben van, s minden régióban többé-kevésbé egyformán hozzáférhető. A régiók között azonban eltérések vannak a nőgyógyászati és a fogorvosi szolgáltatások hozzáférhetősége terén.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A városvezetés szerint nem tehettek mást, mint hogy rábólintanak a kérelemre, a lakók viszont nem akarnak a szomszédságba vegyi üzemet. Különösen az eljárást nehezményezik, mert a polgármester a testület nélkül döntött a gyártó beköltözésének lehetővé tételéről.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.