Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A Mol Magyar Olaj és Gázipari Nyrt. keresetet nyújtott be egy bécsi bíróságon az OMV ellen az osztrák olajcég legutóbbi ausztriai sajtónyilatkozatai miatt, amelyekben az OMV nyíltan indiszkrécióval vádolta meg a Mol-t az Európai Bizottság fúziós vizsgálata során kiadott ellenvetési nyilatkozata kapcsán.
"Célunk a helyzetet egyszer és mindenkorra tisztázni, és megmutatni, hogy az ellenséges felvásárlási kísérletet folytató OMV magatartása nem csupán a korrekt verseny szabályaitól tér el, hanem sérti a törvényeket is” - mondta Ferencz Szabolcs, a Mol kommunikációs igazgatója. Az OMV a véleménynyilvánításaival túllépett egy határt, amely kívül esik a legádázabb felvásárlási harcok gyakorlatán is, ezért nincs más választásunk, minthogy az osztrák bírósághoz fordulunk - fűzte hozzá.
A Reuters hírügynökség a múlt csütörtökön közölt részleteket az Európai Bizottság egyelőre bizalmas dokumentumából, amely megállapítja: ha az OMV felvásárolná a Molt, az komolyan korlátozná a piaci versenyt, és magasabb árakhoz vezetne. Akkor az OMV a Molhoz hasonlóan tartalmilag nem kommentálta a bizalmas uniós dokumentumot.
Az OMV egyik szóvivője azonban - akit az APA osztrák hírügynökség idézett - úgy nyilatkozott: "Nézetünk szerint most az EU versenyhivatalát kell porondra szólítani, mert a bizalmi szabályok betartása fontos az egész folyamat egyensúlya szempontjából". Azt mondta, nem tudni, ki rejtőzhet a bizalmi szabályok megszegése mögött, de "a Mol vezetése a múltban sem éppen a finom pengeváltással tüntette ki magát az OMV-vel folyó vitában".
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település található Magyarországon. Játsszon velünk!
A viharkároknak mintegy 10-12 százalékát okozzák fakidőlések.
Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen. Tóth Szilárd János politológussal beszélgettünk.