szerző:
MTI/hvg.hu
Tetszett a cikk?

A világ legnagyobb biztosítója, a 89 éves American International Group (AIG) 40 milliárd dolláros kölcsönt kér a túlélés érdekében az amerikai szövetségi tartalékbankrendszertől (Fed) – jelentette vasárnap éjszaka a The New York Times.

Az AIG elnök-vezérigazgatója, Martin J.Sullivan a Manchester United
sztárjaival pózol a mezreklám-szerződés aláírása után.
Nemrégiben még jól ment az üzlet
© AP
Az áthidaló kölcsönért folyamodó AIG-t a hitelminősítő intézetek leértékelése fenyegeti, s ez megpecsételheti a sorsát. A hitelminősítők azzal fenyegették meg a biztosítási piac óriását, hogy hétfőn reggel rontanak a cég hitelbesorolásán, aminek következtében az üzleti partnerek tőkekivonást kezdhetnek. Egy, az AIG-hez közel álló, névtelenséget kérő forrás szerint ha erre sor kerülne, a biztosító legfeljebb 48-72 óráig maradna életben.

Az AIG már végrehajtott idén egy 20 milliárd dolláros tőkeemelést, de még ez a hatalmas injekció sem lehet elegendő a cég megmentéséhez.

A Wall Street vezető pénzintézeteinek irányítói hétvégi egyeztetésükön elsősorban a Lehman Brothers sorsáról tanácskoztak, de az AIG megmentése is napirendre került. A biztosító részvényeinek ára az utóbbi egy évben 79 százalékkal esett, pénteken 12,14 dolláron zárt.

Elemzők szerint az AIG rendkívüli lépése, hogy a Fedhez fordult segítségért, hasonló lépésre sarkallhat egyéb bajba jutott, nem befektetési profilú bankokat. A The New York Times szerint egyelőre nem tudni, hogy a Fed teljesíti-e az AIG kérését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Cashline: a pénzügyi válság még nem ért véget

Az Amerikából kiindult pénzügyi válság még nem ért véget, a kínai és az indiai tőzsdék közelmúltbeli összeomlása pedig nem csak egy "lufi leeresztése" volt, ez egyben előrejelzi a reálgazdaság jövőbeli teljesítményét is – véli Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Értékpapír vezető elemzője.

MTI Gazdaság

A nemzetközi pénzügyi válság régiós és hazai hatásai

Középtávra meg kell barátkozni a szűkösebb és drágább pénzzel/finanszírozással -állapítja meg Pásztor Csaba, az MKB Bank igazgatója az MKB Central European Banker (CEB) Online-ban "Hullámok hátán lovagolva" címmel publikált elemzésében.