szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Friss pénzek megszerzéséről tárgyal kínai illetékesekkel a Morgan Stanley amerikai pénzintézet - közölte csütörtökön az amerikai sajtó, amely szerint arról lenne szó, hogy egy kínai bank nagyobb részesedést szerezne az amerikai befektetési bankban. Egyes források a CITIC csoportot említik, mások a kínai fejlesztési bankot (CDB).

A Morgan Stanley nem jelentéktelen kínai érdekeltséggel is rendelkezik és egyes elemzői vélemények szerint az amerikai bank számára a kínai piacokon való nagyobb aktivizálódásnak lenne értelme, de a kínai vásárlás még képlékeny, a hírek szerint valószínűbb, hogy a Morganban mások szereznek érdekeltséget.

A kínaiak viszont a Rothschildek bankjával vigasztalódhatnak: csütörtöki bejelentés szerint a Bank of China, Kína kettes számú bankja 330 millió dollárt áldoz a francia La Compagnie Financiére Edmond de Rothschild magánbank 20 százalékára, amely bank a híres bankárcsalád Benjamin de Rothschild nevű tagja által ellenőrzött vagyon- és alapkezelőként is tevékenykedik.

A Financial Times című brit lap szerint Rothschildék stratégiai szövetséget hoznak létre a kínai bankkal, számukra is igen jó üzlet lesz a vagyonkezelés piacán jelenleg legdinamikusabban fejlődő nagy ázsiai országban komoly helyi banki partnerrel rendelkezni.

A lap ezen ügylet és a Morgan Stanley-vel kapcsolatos kínai beruházás kapcsán megjegyzi: más kínai bankok is készek vásárolni külföldön. Az említett CDB bank állítólag pályázna a német Dresdner Bankra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

London bombázása óta a legnagyobb pánik a piacokon

A második világháború óta nem tapasztalt menekülés zajlik a biztonságos befektetésekbe a piacokon. Ezt jelzi, hogy a rövid lejáratú amerikai kincstárjegy hozama legutóbb London német bombázása idején volt olyan alacsony, mint most, áll a Financial Times csütörtöki helyzetértékelésében. Londoni elemzők szerint ugyanakkor a feltörekvő piaci adósságok komolyan megsínylették az erősödő kockázatkerülést.

MTI Gazdaság

A központi bankok öntik a pénzt a piacra

A mértékadó európai központi bankok csütörtökre és a következő napokra újabb rendkívüli refinanszírozási árveréseket hirdettek, ezúttal a dollár likviditását növelendő. A központi bankok a e héten már több mint 100 milliárd eurót, fontot és svájci frankot öntöttek a piacra rövid lejáratokra.

hvg.hu Gazdaság

Sorra omlanak össze a bankok – mi lesz itthon?

Az elmúlt egy hétben csődöt jelentett a negyedik legnagyobb amerikai befektetési bank, a világ legnagyobb biztosítóját az államnak kellett megmenteni, egy másik pénzintézetet pedig egyik versenytársa vásárolta föl. A pénzügyi válságnak vajon Magyarországon milyen hatása lehet?

MTI Gazdaság

Simor londoni kijelentései nyomják a forintot

A többi térségi valutával együtt csütörtökön is bizonyára nehéz helyzetben lesz a forint, a terjedő nemzetközi kockázatkerülés miatt. A befektetők felfigyeltek Simor András MNB-elnök szerdai megjegyzésére is az infláció középtávú csökkenésének valószínűségéről: ez, a kamatcsökkentési várakozásokon keresztül, ugyancsak nyomja a forintot, akár 255/euró felé belátható időn belül, írta elemzők véleményét idézve csütörtök reggel a Dow Jones hírügynökség.

MTI Gazdaság

Brit gigabank jött létre Brown segédletével

A brit kormány tevőleges közbenjárásával a brit bankszektor legnagyobb pénzügyi csoportja jött létre a vegyes profilú Lloyds TSB és a Halifax-Bank of Scotland (HBOS), a legnagyobb brit jelzálogkölcsönző egyesülésével.