Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kínában hivatalosan véget ért a holdnaptár szerinti évkezdethez kapcsolódó, egyhetes munkaszünettel járó Tavaszünnep; a legfrissebb adatok szerint komoly volt a bevétel-növekedés a turizmusban, és jelentősen megugrott a kiskereskedelmi forgalom is.
Az országos turisztikai hivatal hétvégén kiadott statisztikája szerint a tavaszünnepi időszakban az ágazat közel 65 milliárd jüanos (9,5 milliárd dollár) bevételre tett szert, ez 27 százalékos emelkedés a tavalyi év azonos időszakához képest. Kína-szerte 125 millió turistát regisztráltak, akikből mintegy 30 milliónyian voltak legalább "egy éjszakások", a többiek csak egy napnál rövidebb utakra vállalkoztak.
Az „arany hét” alatt a kiskereskedelmi eladások elérték a 340 milliárd jüant (közel 50 milliárd dollár), ami 17,2 százalékos bővülést jelent a tavalyi évkezdethez viszonyítva. A kereskedelmi tárca statisztikája szerint élelmiszerekből, dohányárukból és szeszesitalból jelentős mennyiség fogyott. A meghatározó élelmiszerforgalmazóknál 16,5 százalékos növekedést mértek, míg dohánytermékekből és szeszesitalból 13,2 százalékkal több fogyott, mint tavaly.
Távközlési műszaki cikkekből és ékszerekből 19 százalékot meghaladó volt a forgalomnövekedés, ruházati árukból 17,7 százalékkal, háztartási eszközökből pedig 15,4 százalékkal nagyobb értékben vásároltak a kínaiak az idei ünnepen, mint egy évvel korábban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.