Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szinte valamennyi mozdítható értéket, repülőgépeket, kaszinókat, olajfinomítót és a görög szerencsejáték-szervező cég állami tulajdonrészét is eladná a súlyos adósságválsággal küzdő görög kormány a The Wall Street Journal (WJS) szerdai információja szerint.
Az amerikai gazdasági lap arról számolt be, hogy az athéni pénzügyminisztérium 2,5 milliárd eurót, a hazai össztermék (GDP) 1 százalékának megfelelő összeget kíván szerezni az idén az állami tulajdon lefaragásával. Az évi 250 milliárd eurós GDP-t meghaladó államadóssághoz képest ez nem nagy tétel, de jelezné a pénzpiacoknak, hogy Athén elszántan törekszik az államháztartási egyensúly helyreállítására − írta a WSJ.
A lap szerint a görög kormány megválna többek között az Olympic Airlines privatizációja után az államra maradt Airbus repülőktől, és csökkentené, vagy teljes egészében eladná az OPAP SA fogadásszervező részvénytársaságban birtokolt 34 százalékos tulajdonrészt.
"A privatizáció kitűnő ötlet, és ha még az Akropoliszt is hozzácsapják, akkor talán teljesülhet is a bevételi terv, de a jelenlegi piaci helyzetben igen nyomott árakon kelne el minden, hiszen nemcsak Görögország van recesszióban, hanem az egész világ" − értékelte a minisztériumi elképzelést Konsztantin Mihalosz, az athéni kereskedelmi és iparkamara elnöke.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.