Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az egész észak-afrikai régióra átterjedhet a Líbiában tapasztalható élelmiszerhiány - közölte pénteken az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
"A líbiai válság elhúzódása jelentős hatással lesz az élelmiszerellátás biztonságára magában Líbiában és környező, válság sújtotta országokban" - fejtette ki a FAO sürgősségi műveleti igazgatója.
Líbiában hamarosan komoly fennakadások lehetnek az importban, és összeomolhat a belső elosztási rendszer, miközben mintegy 200 ezer külföldi vendégmunkás menekült el az országból a szomszédos Tunéziába és Egyiptomba.
A FAO szerint legalább 2,7 millió ember élelmiszerellátása forog veszélyben a líbiai harcok miatt, ezért az ENSZ Világélelmezési Programja (WFP) keretében több mint 43 millió dollárt szán élelmiszersegélyre az érintett régióban.
Líbia élelmiszer fogyasztásának 90 százalékát importból fedezi, s az ENSZ szerint mindössze négy hónapra elegendő élelmiszertartaléka van, mivel a harcok miatt nem működnek rendesen az importcsatornák.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.