Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A görög OTE és a német Deutsche Telekom ajánlatot tesz a román államnak a Romtelecom távközlési vállalat még állami tulajdonában maradt részvényeinek megvásárlására - írta kedden a Hotnews román hírportál.
A portál Marius Fecioru román távközlési államtitkárt idézi, aki elmondta, hogy a jövő hét elején Bukarestbe látogat Michael Tsamaz, az OTE csoport vezérigazgatója, aki egyben az OTE részvényeinek mintegy 30 százalékát birtokló Deutsche Telekom alelnöke, és ajánlatot tesz a román állam tulajdonában maradt részvények megvásárlására.
A Romtelecom részvényeinek 54,01 százaléka a görög OTE tulajdonában van, a maradék 45,99 százalék pedig a román államé. Bukarestnek már régóta szándékában áll a részvénycsomag eladása, a korábbi tervek szerint a részvények egy részét tőzsdén jegyezték volna be, de e terv kivitelezését a román kormány rendszerint elhalasztotta.
A Hotnews piaci forrásokra hivatkozva azt írta: a görög vállalat ajánlata eléri majd a 350 millió eurót. Az államtitkár szerint a görög vállalat ajánlata után a román állam elemezni fogja a részvények értékét, és annak függvényében eldöntik, hogy eladják-e az egész csomagot, vagy kisebb pakettek tőzsdére való bejegyzése révén fokozatosan privatizálják majd a vállalatot.
Az OTE 1998-ban 675 millió dollárt fizetett a Romtelecom 35 százalékáért, majd 2003-ban a többségi tulajdonossá vált.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.