Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Mínuszban zárta a hét utolsó kereskedési napját a BÉT vezető indexe, amit ezúttal a Mol és az OTP rántott le.
A BUX délelőtt és kora délután ugyan még küzdött a csütörtöki záróértékkel, s egy óra előtt háromszor is megfordult a zöld tartományban, fél kettő magasságában azonban meredeken esni kezdett a benchmark, amely így végül 0,9 százalékos mínuszban 23 003 ponton zárt.
A vezető papírok közül csak a Richter tudott erősödni: a gyógyszeripari papírral 34 880 forinton született az utolsó kötés, 0,8 százalékkal magasabban, mint tegnap. A másik három blue chip ugyanakkor lefelé vette az irányt. Különösen rosszul teljesített az OTP és a Mol: a bankpapír 1,5 százalékkal 5840 forintig esett, míg az olajipari cég részvényei 23 180 forinton forogtak a kereskedés végén, 1,8 százalékkal alacsonyabban, mint csütörtökön. A Magyar Telekom is veszített értékéből: az 572 forintos záróár fél százalékkal alacsonyabb a tegnapinál.
A forgalom ma is viszonylag alacsony volt: mindössze 12,3 milliárd forint értékben adtak-vettek részvényeket a BÉT-en. Az OTP majd 8 milliárd értékben forgott, de ezúttal milliárd fölé ment a Mol és a Magyar Telekom is.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.