Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Naperőműves áramtermelésre specializált leányvállalatot alapított az egyébként az ingatlanpiacon aktív, a tőzsde "B" kategóriájában jegyzett Appeninn Holding – közölték a cég vezetői csütörtöki budapesti sajtótájékoztatójukon.
Közepes méretű naperőműveket kívánnak létrehozni, amelyek mintegy 600 millió forintba kerülnek, és megtérülésük 10 éves – mondta Székely Gábor, a cég igazgatóságának elnöke. Hozzátette, hogy zöldmezős beruházással, vagy a cég meglévő ingatlanán épülhetnek ilyen beruházások.
A cég 2011-es terveiről Pap Viktor befektetési igazgató elmondta: az idén a 17 milliárd forintos eszközérték elérése a cél a leányvállalatok révén, amelyeket a negyedik negyedévtől konszolidálnak. A tavalyi eszközérték 7 milliárd forint volt. Kötvénykibocsátásban is gondolkodnak, amelyre leghamarabb az idén ősszel kerülhet sor, 2012-ben pedig a tervek szerint előkészítenek egy tőzsdei kibocsátást.
Bár a kötvénykibocsátás tervezése még a kezdeteknél tart, a cégvezetők annyit mondtak el, hogy forint alapú, 3 éves lejáratú papír kibocsátásában gondolkodnak, körülbelül egymilliárd forint értékben, de a kibocsátás értéke függ attól, hogy hogyan tudnak intézményi befektetőket bevonni. A befolyó forrást akvizíciókra fordítaná a cég.
Székely Gábor kifejtette, hogy az új üzletág mellett az Appeninn továbbra is elsősorban az ingatlanpiacra koncentrál. Stratégiai célja, hogy a jelenleg alulárazott irodapiacon kedvező áron vásároljon ingatlanokat, jól diverzifikált portfóliót építsen fel, amelyet hosszú távon, gazdaságosan üzemeltethet. Az akvizícióknál 10 százalékot meghaladó eszközarányos megtérüléssel számolnak.
A cégNEK a "B" kategóriás irodái vannak, és távlati célja, hogy a jelenlegi 2,7 százalékos piaci részesedését 5 százalék fölé növelje.
Az elmúlt hónapokban ipari ingatlanokkal is bővült az Appeninn portfóliója. Ezek közül a legfontosabb volt a Rotux nevű cég beolvadása, amellyel két jelentős méretű logisztikai ingatlan került az Appeninnhez, és ezzel a saját tőke értéke megközelítette az 5 milliárd forintot.
Másik üzletáguk a speciális ipari gépjárművek bérbeadása, ami jelenleg 3 darut jelent. Emellett néhány kamionnal is rendelkezik a cég.
A társaság részvényeit tavaly júliusban vezették be a Budapesti Értéktőzsde "B" kategóriájába, és a cégvezetők abban bíznak, hogy a legközelebbi, őszi kategória felülvizsgálatkor a részvények átkerülnek az "A" kategóriába.
Az Appeninn 2010-ben 1,09 milliárd forint árbevételt ért el, üzemi eredménye 358 millió forint volt. Az akvizíciókkal bekerült cégek átértékelése miatt viszont 68,4 millió forint adózott veszteséggel zárta a tavalyi évet. Egy évvel korábban az árbevétele 1,12 milliárd forint, üzemi eredménye 310,8 millió forint, adózott vesztesége 141,3 millió forint volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.