Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Bulgáriában a parlament csütörtökön elfogadta azt a törvényt, amelynek értelmében korlátozzák az államháztartási hiány, valamint a kormányzati kiadások mértékét.
E szerint az államháztartási hiány nem haladhatja meg a nemzeti össztermék(GDP) 2 százalékát, a kiadás nem lehet több, mint a GDP 40 százaléka. Jelenleg a kormányzati kiadások a GDP 35 százalékát teszik ki, az államháztartás hiánya várhatóan 2,5 százalék lesz az idén. Az új szabályok 2012. január 1-jén lépnek életbe.
A hiány és a kiadások felső határának meghatározása része annak a széleskörű gazdasági stabilitási és reformprogramnak, amellyel a kormány meg akarja szilárdítani a nemzeti valutát, egyszersmind meg akarja óvni a gazdaságot a szélsőséges kilengésektől. Elemzők szerint Bulgária lehet az eurózóna következő tagja, ha a kormánynak sikerül elfogadtatnia stabilitási programját. Ez az idei év vége felé várható, utána Bulgária kérni fogja az euróövezet ERM-2 árfolyamrendszeréhez való csatlakozást.
Az euróövezeti belépés előtt két évig kötelező ERM-2 árfolyamrendszerben egy valuta plusz-mínusz 15 százalékkal ingadozhat az illető ország és az EU-beli pénzügyi hatóságok által közösen megállapított sávközép körül. Az árfolyamrendszerhez történő csatlakozáshoz az euróövezet valamennyi tagállamának, az Európai Központi Banknak (EKB), és az Európai Bizottságnak a beleegyezésére van szükség.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.