Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A japán kormány 10 ezer milliárd jen (128 milliárd dollár) értékben tervez úgynevezett újjáépítési kötvényeket kibocsátani azoknak a munkálatoknak a finanszírozására, amelyek a márciusi természeti katasztrófa során komoly károkat szenvedett északkeleti országrész helyreállítását célozzák.
A Nikkei című japán gazdasági napilap vasárnap arról számolt be, hogy a japán pénzügyminisztérium ötéves kötvénykibocsátásban gondolkodik. Az adósságpapírok visszafizetése céljából pedig szóba került az adók emelése. A végleges tervet várhatóan július végéig dolgozzák ki.
A kötvénykibocsátásból származó összeg döntő részét az infrastruktúra helyreállítására, kisebb hányadát iskolák építésére és munkahelyek teremtésére tervezi fordítani a japán kormány.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.