Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az euróövezeti adósságszolgálati válságról alkotott vélemények egyetlen közös nevezője, hogy a krízis még korántsem ért véget.
Alapvetően három különböző forgatókönyv létezik az eladósodott országok kivezetésére a törlesztési válságból.
1) Hagyni csődbe menni: a válságországok államcsődje, de még az adósság fűnyíróelv szerinti csökkentése is a létező legradikálisabb megoldás a közgazdászok által javasolt lehetőségek között. Egy ilyen megoldás maga után vonja az euróövezetből való kilépést is.
A megoldás által nyújtott lehetőségek: az érintett országoknak - múltbéli példákhoz hasonlóan - lehetőségük nyílik az "újrakezdésre", mivel egy csapásra megszabadulhatnak adósságuktól. Kockázatok: a fogyasztók és a pénzpiacok rövid távú reakcióit és az európai bankrendszerre gyakorolt hatást lehetetlen kiszámítani.
2) Támogatni és kivárni: ez a jelenleg alkalmazott stratégia. Az euróövezet mentőalapot hozott létre és milliárdos támogatásban részesíti törlesztési nehézségekbe keveredett tagjait - Görögországot már a második csomag keretében.
Lehetőségek: a válságország a támogatással és gazdaságának szanálásával maga jut ki a szorult helyzetből, ami egyúttal a probléma megoldását is jelenti. Ez a legkézenfekvőbb forgatókönyv választóik megoldással való kecsegtetésére a politikusok számára. Kockázatok: egyre több támogatás egyre több országnak, ami előbb vagy utóbb az olyan mintaországok kapacitását is lemeríti, mint Németország.
3) Központi költségvetés: az euróövezeti országok szorosabbra vonják az együttműködést, a költségvetési politika központi irányítás alá kerül. Ezzel párhuzamosan közös eurókötvényeket is kibocsátanak.
Lehetőségek: az "Európai Egyesült Államok" létrejötte, az erősek a gyengék hóna alá nyúlnak, hosszabb távon a különbségek kiegyenlítődnek. Kockázatok: politikai buktatók. Választói beleegyezésre van szükség, mivel az érvényes szerződések ezt a megoldást nem teszik lehetővé. Az euroszkeptikusok keresztülhúzhatják a számításokat.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.