Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A BorsodChem Zrt. (BC Zrt.) és az osztrák Donau Chemie AG (Donau Chemie) partnerségi megállapodása értelmében a Donau Chemie vízkezelési vegyianyaggyárat hoz létre a BorsodChem kazincbarcikai telephelyén - közölte a BorsodChem hétfőn. Az új létesítmény a BorsodChem izocianát-gyártásának egyik melléktermékeként keletkező sósavat fogja feldolgozni.
A Donau Chemie mintegy 6 millió eurós kezdeti beruházással felépíti majd a vízkezelési vegyianyag-gyárat, amellyel körülbelül 20 új munkahelyet teremt. A partnerségi megállapodás részeként a Donau Chemie átveszi és elszállítja a BorsodChem új TDI üzemének beindulása után megnövekvő mennyiségben keletkező sósavat is - olvasható a társaság közleményében.
A BorsodChem tavaly kezdeményezett nemzetközi tendert a sósav hosszú távon történő átvételére, amelyen több vállalat pályázott. A BorsodChem választása végül a legkedvezőbb ajánlatot benyújtó Donau Chemie-re esett. A bécsi székhelyű vállalat a BorsodChemnél keletkező óriási mennyiségű sósav átvételén kívül kötelezettséget vállalt a vízkezelési vegyianyag-gyár létestésére is, ami a jövő év végén kezdi meg működését. A cég új munkahelyeket is teremt, esetleges hiány esetén pedig klórt szállít a BorsodChem számára.
Bár a BorsodChemnél keletkező sósav legnagyobb részét mostantól a Donau Chemie veszi át, a BorsodChem továbbra is évi mintegy 30-40 ezer tonna sósavat értékesít közvetlenül a kelet- és közép-európai piacon - ismertette a BorsodChem. A BorsodChem vegyipari alapanyagok, speciális vegyszerek és petrolkémiai anyagok egyik vezető európai gyártója például a járműipar, építőipar, cipő- és ruhaipar, bútoripar, gyógyszeripar és gumiipar számára. A vállalat központja Magyarországon, Kazincbarcikán található, ezen kívül hét országban rendelkezik leányvállalatokkal vagy fióktelephelyekkel. A vállalat 2010-ben 750 millió euró nettó árbevételt ért el.
A Donau Chemie Group ipari vegyi anyagok, például kénsav, elektrolízisből származó termékek, kalcium-karbid és környezetvédelmi termékek, derítőszerek, aktivált szén fejlesztésével, gyártásával és disztribúciójával foglalkozik. A 10 országban 900 munkavállalót foglalkoztató vállalat tavaly 257 millió euró konszolidált árbevételt ért el.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.